Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fiatalabb kislánynak menstruác...

Fiatalabb kislánynak menstruációs görcsre milyen fájdalomcsillapító jó?

Figyelt kérdés
10 és fél éves a lányom, és ahogy elnézem, hamarosan megjön már neki. Én is ennyi idős voltam, ezért se lepődnék meg. Szeretnék rá felkészülni, de nem tudom, milyen görcsoldót vehetek neki. Én az ő korában Meristint használtam, de azt úgy tudom, kivonták a forgalomból, és amúgy se ért sokat. Most Cataflam meg Ketodex van itthon, de ezeket még jó sokáig nem szedheti.
2022. szept. 2. 12:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
A számára bevált fájdalomcsillapítót kombináld görcsoldóval ( No-spa).
2022. szept. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Nospa és nekem bevált egy elektromos melegítő párna.
2022. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindenkinek fáj a menstruáció, szerintem akkor kell fájdalomcsillapítón gondolkodni ha fáj neki.
2022. szept. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó ,az a ritka ha nem fáj...
2022. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ibuprofén tartalmú (ha nem allergiás rá).

De inkább érdemes nem rögtön a legkisebb fájdalomra bekapkkdni, mert egy idő után nem fog hatni.

2022. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Akkor kezdj el agyalni ezen, ha fáj neki. Gyerekként én pl nem görcsöltem, csak huszonévesen. Mire kell neki, lehet már az is jó lesz, amit te használsz.
2022. szept. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Azt amit amúgy is adsz neki fájdalomra, lázcsillapításra 🤷🏼‍♀️. Annyira nem kell túlmisztifikálni, hogy mert menzesz görcs valami speciális vagy erősebb kell. Ha meg annyira görcsöl, hogy a megszokott fájdalomcsillapító sem enyhíti akkor gyermeknőgyógyászat, mert tévhit az, hogy normális ha elviselhetetlenül fáj egy nőnek a menstruáció (a görcs, kis fájdalom normális, a kegyetlen, durva az nem).
2022. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem is biztos, hogy fog fájni neki. Ha pedig mégis, akkor amit amúgy is adsz neki mondjuk ha fáj a torka. Sima fajdalomcsillapító.
2022. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem szeretnék szombat éjjel rohangálni az ügyeletes gyógyszertárba, mert nincs itthon fájdalomcsillapító. Nekem mindig nagyon fájt, még most is, én leszek a legboldogabb, ha ő megússza. Szerintem egy kamasz lányos családban a görcsoldó éppen olyan alapfelszerelés, mint a lácsillapító, az után sem akkor kezdünk szaladgálni, amikor már lázas a gyerek.

Amúgy ha valamije fáj (évi 1-2 alkalommal), Nurofent szoktam adni neki, az akkor görcsre is jó lehet?

2022. szept. 2. 13:42
 10/21 anonim ***** válasza:
51%
Mivel fájdalomcsillapító természetesen jó.
2022. szept. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!