Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abbahagyom a fogamzásgátlót ....

Abbahagyom a fogamzásgátlót . Mire számíthatok ezután ? (Tabletta majd gyűrű)

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem 7 év után abba hagyom a fogamzásgátlót. Tablettát abba kellett hagynom a nőgyógyász szerint ezért felírta a nuvaringet. Öt hónapig használtam, de nincs vele jó tapasztalatom. (Állandó hasi fájdalmak, csökkent libidó, hányinger, kiütések, gombás fertőzés....)


Mire számíthatok a fogamzásgátló abba hagyása után ? Kicsit tartok tőle, hallottam olyat is nem fog megjonni hónapokig...érdekelnének a tapasztalatok !


Köszi mindenkinek előre is !


2022. szept. 11. 20:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy Dienille volt a tabletta amit abba kellett hagynom mert cisztákat talált a doki :(
2022. szept. 11. 20:18
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaz csak két évig szedtem tablettát, de nekem utána egyből megjött 28 napra, azóta is 27-28 napos, tök szabályos ciklusom van (gyógyszer előtt is az volt).
2022. szept. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Arra számíthatsz, hogy terhes leszel.
2022. szept. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez sokmindentől függ. Van, akinek rendszeres utána is, van akinek időbe telik, míg helyrejön, aztán van olyan is, akinek ugyanolyan rendszertelen lesz, mint előtte (pl policisztás petefészek szindróma). Meg kell próbálni nélküle élni. Elvégre ez a természetes. De mégegyszer mondom, ez nagy mértékben függ a női egészségügyi állapotodról, van e valamilyen betegséged, stb.

Én storym: PCOS-em van, nagyon pattanásos voltam és elkezdtem szedni, nagyon bevált nekem. Aztán másfél év után most úgy döntöttem megprobálom nélküle. Első mentes ciklusom 39 napos volt. Utána 8 napig tartott a vérzés. Visszajöttek azok a tipikus jó kis menzis érzések, pl derékfájdalom, hasmenés, enyhe görcsök menzi 2.-3. napján. A libidóm hatalmasat ugrott felfelé 😁. Első ovulációmat igencsak megéreztem. Volt ovus fájdalmam, szurkált a méhem, petefészkeim pár napig. Akkor jött olyan tipikus bővebben folyás is. Ezen kívül viszont tökjól vagyok. Egyelőre.

Én amit ajánlok Neked, vitaminok. Folsav, inozitol, stb. Vannak komplex női hormonegészséget támogató vitaminok.

2022. szept. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem napra pontosan megjött a menzeszem és nem is tapasztaltam olyan durva fájasokat, sőt , enyhébb volt mint a gyógyszerrel.
2022. okt. 25. 14:43
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt éreztem viszont és sokszor keltem arra éjszaka hogy szurkál a méhem az első hetekben de szerencsére már az is elmúlt.
2022. okt. 25. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!