Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen étrendet kövessek PCOS...

Milyen étrendet kövessek PCOS alatt ha nem áll meghízás a háttérben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 5 évig szedtem fogamzásgátló gyógyszert. Májusban hagytam abba, azóta nem volt menzeszem. Tüneteim: hajhullás, elmaradt menzesz, pár pattanás megjelenése. Ma voltam nőgyógyásznál aki enyhe PCOS-t állapított meg. (Elmondása szerint a fogamzásgátló nem volt megfelelő számomra, ez miatt alakult ki)Azt mondta csökkentsem a szénhidrát bevitelem. Keresgéltem az interneten javasolt étrendeket, de igazából mindegyik a testsúly csökkentésre fókuszál. Vékony alkat vagyok, 58 kiló,évek óta ennyi vagyok,nem szeretnék drasztikusan fogyni, jól érzem így magam.Olyanokhoz szólna inkább a kérdésem akik hasonló cipőben már jártak,vagy értenek egy kicsit ehhez, hogy milyen egészséges étrendet kövessek annak érdekében,hogy minél hamarabb felszívodjanak a ciszták, de a testúlyom azért ne csökkenjen 40 kilóra. Köszi előre is annak aki tud segíteni.

21



2022. szept. 13. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Attol meg, hogy egeszsegesen etkezel, egyaltalan nem azt jelenti, hogy fogyni fogsz. Nem is kell.


A fogyas ugye a kaloriadeficiten alapszik, tehat ha kevesebb kaloriat viszel be, mint amennyit elegetsz; akkor fogysz; ha tobbet, akkor hizol, ha pont annyit, akkor sulyt tartasz.

Tehat kaloriat kell szamolni.


De hogy most milyen elvek alapjan egyel, azt nem tudom neked megmondani, de nem artana mondjuk egy ir-t is nezetni, mert sokszor pcos egyutt jar vele.

2022. szept. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Májusban voltam vérvételen, akkor jó volt az IR. Viszont akkor ugye még szedtem a gyógyszert, és a PCOS sem állt fent. Köszi a segítséged. :)
2022. szept. 13. 23:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Az IR sima vérvételen nem derül ki, ahhoz terheléses vizsgálat kell.

Érdemes lenne IR-es diétát tartani, tehát a CH-t csökkenteni 160g körülre, de ettől nem kell fogyni, ha mint 1-es írta kalóriát számolsz súlytartó kerettel.

2022. szept. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Szia, nekem is ez van. A háziorvos azt mondta vérvétel előtt, hogy kizárt, hogy PCOS-em legyen, olyan vékony voltam...


Ha nem fogyasztok tejet, tejterméket, péksütiket, kenyeret, cukrot akkor minden oké.


Hízni is tudtam. Nem mindegy mit viszel be a szervezetedbe, attól hogy a cukros dolgoktól várod a normális BMI értéket még nem lesz egészséges kaja.

Nekem nagyon sok időbe telt ezt elfogadni és betartani, te spórold meg az idődet, a sok hasfájást, hajhullást, pattikat elfelejtve! :)


Nagyon nagyon nehéz, de hidd el megéri. Senkinek nem kellene ezeket ennie, de rászokattak minket sajnos.

2022. szept. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A legjobb barátom lett a forrólevegős fritőz. Van facebookon egy csoport, ha beírod tuti megtalálod, sok egészséges receptet találsz, persze ott is keresni kell. Lehet jókat enni egészséges kajákból is.

Amúgy azt hozzáteszem az előző hozzászólásomhoz (4.) hogy lehet, hogy neked a tej nem okoz bajt, a glutén igen.. nem vagyunk egyformák. Kísérletezni kell, sajnos senki nem fogjaegmondani a tutit. :( Sógornőmnek pl a glutén, tej, élesztő elhagyása hozott javulást. Neki durvább PCO-ja van, mint nekem.


Vezethetsz étkezési naplót, az tud segíteni, a bőröd mindent elárul.

2022. szept. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Az EESZT-en néztem meg, ott a diagnózisom: Amenorrhoea k.m.n. Nem pedig a PCOS. Kicsit összezavarodtam, az étkezéseimet próbálom egészségesre venni. Köszi!!! :)
2022. szept. 14. 07:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg beszélj egy dietetikussal, mert tényleg nem tipikus az eseted.
2022. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os Nyilván az a leírásban szerepel. Az alap probléma, hogy nem menstruálsz ez van leírva latinul, de ezt eddig is tudtad, hiszen ezért mentél orvoshoz.
2022. szept. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szinten tartva is lehetsz egészséges.
2022. szept. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!