Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis vagy normális...

Endometriózis vagy normális menstruációs fájdalom?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és évek óta eléggé fájdalmas a menstruációm: erős alhasi fájdalmaim vannak, de ezen kívül se hányinger se hasmenés, semmi, csak erősen fáj. Nagyjából tudok mellette létezni , nem a mentő hívós kategória, egy vagy kettő flector por leviszi (enélkül azért nagyon szenvedek) átlagban az első két nap fáj, utána okés. Sajnos még nem tudnak hüvelyi ultrahangot csinálni nálam, voltam nőgyógyásznál de így ő is kicsit tanácstalan (ezzel kapcsolatban rosszindulatú kommenteket mellőzzétek légyszi, köszi) azoktol szeretnék kérdezni, akiknek endometriózisa van fiatal kora óta, hogy ez már lehet-e ilyen korban endo fájdalom, vagy ez még a normális szint. Tudom hogy így nem lehet diagnoztizálni, csak tapasztalatokra lennék kiváncsi, vagy praktikákra pl mint a hölgyi tea, eléggé szeretném elkerülni a lapart. Köszi a választ!!:)

2022. okt. 10. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:
10%
endometriózis
2022. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
25%

Hát ez alapján nyilván nem lehet megmondani. Az endometriózisos fájdalom meg sokszor ráadásul egyáltalán nincs arányban a betegség súlyosságával. Láttam már nagyon durva endometriózist úgy, hogy a betegnek semmi panasza nem volt azon kívül, hogy nem esett teherbe, és volt olyan, akinek alig volt pár icipici góc, és egyfolytában szenvedett, annyira fájt a hasa.

Ha hüvelyi UH-t nem lehet csinálni, akkor MR jön szóba, de nem érdemes akárhol, mert a legtöbb radiológus nem ért hozzá.

Szegeden a Komplex Laborban csinálnak speciálisan endometriózisra irányuló MR vizsgálatot, amit olyan orvos elemez, aki ért hozzá, de nyilván nem olcsó vizsgálat és menzesz alatt kell csinálni.

2022. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!