Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, nektek mi hozta...

Lányok, nektek mi hozta helyre a rendszertelen ciklusotokat?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok de még mindig rendszertelem a ciklusom. Volt olyan is, hogy egy adott hónapban nem is jött meg. Voltam nőgyógyásznál ezzel a problémával, írt fel egy norethisteron nevű női hormon alapú gyógyszert, de nagyon félek szedni ilyen hormontartalmú gyógyszert. Van valakinek tapasztalata ilyen gyógyszerrel? Rendbe rakta a ciklusotokat vagy csak rosszabb lett? Illetve ha van valamilyen természetes gyógymód ami bevált nálatok kérlek osszátok meg velem.

#Nők, cikus, menstruáció
2022. okt. 24. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
A fogyókúra abbahagyása.
2022. okt. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk érdemes lenni kivizsgáltatni endokrinológussal, hogy miért rendszertelen a ciklusod és ha van diagnózis, akkor az alapján kezelni a problémát.
2022. okt. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
semmi nem hozta rendbe. Nekem 1,5 év kimaradás az eddigi rekordom. Mindig büszkén mesélem mindenkinek
2022. okt. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Vizsgálat nem ártana.


Nálam évekig tartott a rendszertelen menstruáció. Beszedtem mindent, amit adtak. Volt ami meghozta, volt ami nem.

Belefaradtam.

Odaig jutottam, hogy évente 1-2 alkalommal menstrualtam.


Ekkor elkezdtem olvasgatni, és feltunt, hogy nagyon sok orvos, nőgyógyász is ajánlotta a barátcserjét mint havi ciklus helyreállító és terhesség elősegítő is. Rendbe teszi a hormonokat ez a növény.


Utana néztem rengeteg sok oldalon, fórumon- hetekig kutattam- hogy ki melyik cég termékét ajánlja.

Ekkor megrendeltem, es elkezdtem szedni.

Egy évet adtam neki, mert sok helyen olvastam, hogy hónapok mire kifejti a hatását.

Szedtem becsületesen, az utolsó 3 hónapban fokozatosan csokkentettem az adagot. (Az utolsó hetekben mar csak felet szedtem, az utolsó héten már csak negyedet...aztán elhagytam.)

Rákövetkező hónapban megjott, es utana is, es azota is havi rendszeressé vált, az első hónapokban hosszú ciklusaim voltak, es nem állt be pontosan, de ra par hónapra napra pontosan beallt (1-2 -,+). Annyi, hogy általában 30-31 napra jon meg. De elofordul hamarabb vagy kesobb is. De max 1-2 nappal.

Szoval valóban beallitotta.


Kb 5 évig szenvedtem vele fogamzásgátló elhagyasa utan. Egyre ritkabb lett végül teljesen leallt.

Aztan kb 1 ev baratcserje szedés utan , most már úgy 6-7 eve havi rendszeres.


Ha gondolod próbáld ki. Hátha neked is segít. Sokaknak segített már. Olvass utána. Fórumokon, orvosi kérdezz-felelek oldalakon..stb.

Én is ezt csináltam.

Azóta minden rendben nálam.


Elkezdtem

2022. okt. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Ja,igen. Nekem is irtak fel ilyen gyógyszereket, amit neked is. Többször is beszedtem.

Elvileg meghozza a menstruációt, de peteérés nélkül.

Ha gondolod egyszer probald ki, legalább megnyugszol , hogy megjott.

Ha mégis kimarad legközelebb is, bestedheted ugyan, de sajnos peteérés nem lesz akkor sem. Ez ilyen művi vérzés csak. Persze lehet, hogy neked ennyi is elég lenne, hogy beálljon. Ezt nem lehet tudni. Azert kísérletezik az orvos is. Nekem mikor elkezdodott az első évben vagy 4szer szedtem be (azt hiszem norculut volt a neve, de talán keverem vmivel, reg volt). Sajnos nem segített megoldani a problémát.

Akkor azt talalta ki, hogy szedjem ujra par hónapig a fogamzásgátlót. Meg ezt is megtettem. Semmi.

Akkor mar kijottek rajtam dolgok: hízás, striak, szőrösödés..

Nagyon boldog voltam.

Utana egy darabig hanyagoltam az orvosokat. Voltam még hormonvizsgalaton, de semmi dolgot nem lattak kórosnak.

Igy vártam. Évekig.

Annyira emlékszem még, hogy kb 1,5 evig jártam orvostól orvosig.

Legtöbbször a sote-ra.

Aztan jött a baratcserje.

2022. okt. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi ez a sok kamu 75%-os?

Kicsit se furcsa..dehogy.

Nyasgem

2022. okt. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!