Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem menstruálok?

Miért nem menstruálok?

Figyelt kérdés
Endometriosisom van 5 éve! Szeptemberben műtöttek is vele de március óta nem jött meg. A nőgyógyász azt mondta majd magától megjön ha felépülök a műtégből de nem jött meg így irattam fel valami erre kitalált gyógyszert amit 1 hétig szedtem, nehezen de megjött tőle! Azt mondta a doki hogy ez a gyógyszer be is állítja és minden rendben lesz de megint nem jött meg...

2022. nov. 9. 02:54
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Erre csak az orvos tud válaszolni, menj vissza hozzá, illetve ha nem bízol meg benne keress másikat. Gondolom Norcolut-ot kaptál, az sem csodaszer.
2022. nov. 9. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Duphaston-t szedtem. De a gyógyszertárban elbizonytalanítottak. Azt mondták alapból nem lehet napi 3 darabot bevenni a másik meg az hogy nem lehet csak úgy elkezdeni hanem peteérés után. De valódzínűleg nekem nem nagyon volt/van peteérésem. Próbálkoztam 2 orvosnál is de kb. Végig sem hallgattak. 23 éves vagyok 7 éves kapcsolatom van, nagyon szeretnénk már babát. Lehet hogy nagyon rá is stresszelek
2022. nov. 9. 03:16
 3/9 A kérdező kommentje:
azt el is felejtettem említeni hogy a hasam másikfelén már érzem azt a fájdalmat mint műtét előtt :( igaz még nem olyan erőteljesen de még alig gyógyultam fel pár hete
2022. nov. 9. 03:27
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

A fentieken kívül milyen az egészséged?

Lelki problémák?

Mennyit eszel, iszol naponta?

Milyen magas és hány kg vagy?

2022. nov. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%

Nekem kamunak tűnik.

Nekem orvos azt mondta akkor műtenek meg ha gyerekvállalás előtt állok, mert addig nincs értelme, ugyis hormont kéne szednem hogy ne alakuljon ki újra. A laparoszkópos műtétre a várólista pedig legjobb esetben fél év, átlagosan 2 is lehet. Tehát akkor kb már 1-2 éve is babát terveztetek, ami durva lenne, mert 21-2 évesen senki se tarthat ott anyagilag.


Sajnálom, hogy kamusággal kell vádoljalak, de volt már itt egy troll aki kiokosodott endo témában majd hergelte a népet.

2022. nov. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vannak lelki problémáim de ezen kívül egészséges vagyok. 164cm és 68kg vagyok. túlsúlyosnak tartom magam.
2022. nov. 10. 02:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen ember az aki hazugnak tart egy embert csak mert számára nehéz elhinni hogy más jobb anyagi körülmények között van kortól függetlenül. 5 éve szenvedek a betegséggel és már muszáj volt a műtét! Azt mondta a doki hogy ekkorát még nem látott pedig sok ilyen műtétet csinált már! Március óta nem menstruáltam szóval gondolhatod hogy már milyen durva volt a helyzetem! Egyébként nem laparoszkópos műtét volt hanem egy 6cm-es vágás! Gyakorlatilag egy kisebb császár metszésem volt! A párom egy cég tulajdonos és meg engedhetjük magunknak a babát ha hiszed ha nem! Nem fog meghatni ha nem hiszel nekem! Az a kijelentésed hogy "21-2 évesen senki sem tarthat ott anyagilag" számomra mindent elárult rólad! Miért ne tarthatna ott senki? Csak mert te nem akkor már senki más sem? Elkeserítő néhány ember butasága! Egyébként ha a kérdésemre nem tudsz válaszolni akkor tovább lehet görgetni! Vagy jobban esik kiírni magadból a butaságot? Mert engem nem zavar amit ide írtál, az viszont annál inkább hogy így gondolkodsz és ilyen meglátásod van más emberekről! Ki az a rossz életű ember aki ilyen kérdéssel szórakozna és időt szánna arra hogy kitalálja vagy utánna nézzen hogy mit írjon?
2022. nov. 10. 02:48
 8/9 anonim ***** válasza:
17%

"Nekem orvos azt mondta akkor műtenek meg ha gyerekvállalás előtt állok, mert addig nincs értelme, ugyis hormont kéne szednem hogy ne alakuljon ki újra. A laparoszkópos műtétre a várólista pedig legjobb esetben fél év, átlagosan 2 is lehet. Tehát akkor kb már 1-2 éve is babát terveztetek, ami durva lenne, mert 21-2 évesen senki se tarthat ott anyagilag."


Erre rácáfolok. Engem simán megműtöttek, pedig fájdalmaim se voltak, egy ciszta volt, aki növekedett, több rekeszű és sűrű bennékű volt. Egy szűrő vizsgálat folyamán lett felfedezve még kis korában. Azt mondták, nem kell vele foglalkozni, ez volt januárban. Mondjuk már novemberben tavaly voltam a vizsgálaton, de mire ultrahangra eljutottam január vége volt (covid közbeszólt, december elejére volt az eredeti időpont).

Eltelt fél év, nyár elején már szúrkált az oldalon, de volt más gond is, folyton puffadtam. Mivel korábban volt egy sima cisztám 5 éve és így kezdődött, fogtam magam elmentem magánba hasi ultrahangra de leginkább a puffadás miatt. Ott kimutatták továbbra is a cisztát, ami már nagypbb volt, 3 centis. Irány a nőgyógyász, július 26-ra volt időpont ultrahangra. Június végén mentem nőgyógyászhoz, mert véres folyás kezdődött. Nagyon idegesített így július elején elmentem magánba. Vmi hülyeflóra felborulás volt, azt helyre hozták. A ciszta továbbra is ott volt, ugye ott magánban volt rákszűrés is, meg tenyésztés. Kontrollt kért augusztusra, 17-re kaptam időpontot (ugyanoda magánba). Július 26-án elmentem a sztk ultrahangra ha már volt időpontom és nem fizetős, miért ne. Nagyn kicsit nőtt a ciszta, ekkor már sűrű bennékű volt, CT-re küldött kell e műteni. A véres folyás csak a műtét után szűnt meg. CT-re augusztus 19-re kaptam időpontot, de lemondtam mert elutaztam, szeptember 15-re kaptam a következőt.

Augusztusban visszamentem a magán rendelőbe, megnézték ugyanúgy alaposan mint első alkalommal. Itt már úgy tűnt ciszta van a cisztában. Azt mondta menjek el a CT-re és ebből valószínű hogy műtét lesz, menjek az sztk-ba.

Szeptember közepén a CT eredmény alapján nem tudták eldönteni így tovább küldtek MR-re a megyszékhelyre TB alapon. Novemberre lett volna időpont de volt olyan szerencsém hogy valaki lemondta, így egy héttel később mehettem is. Ciszta a cisztában, vastag falú, több rekeszes sűrű bennékű, bevérzett cisztát láttak. Visszamentem a lelettel, ekkor eldöntötték hogy műtét, adták is a beutalókat ekg-ra, vérvételre és altatóorvoshoz. Egy hét alatt lezajlott ez is, október 7-én mentem időpontra a műtéthez. Október 21, ez volt a műtét napja, tehát nem volt semmiféle hosszú várólista (ezzel nem azt mondom h máshol nincs). Az osztály se volt tele, sok üres ágy volt. Én kétszemélyes szobába kerültem és nem volt szoba társam csak az első és utolsó napon. A hétvégét egyedül töltöttem.

Négy hetes kontrollon ma voltam, kimutatták az endometriózist a szövettan sárgatest és bevérzett ciszta mellett. Pedig semmiféle endos fájdalmam nem volt, megjött időpont, nem volt erős, sima fájdalomcsillapító elég volt. Viszont évekkel ezelőtt 2016-ban simán voltak olyan tünetek, és az a műtét meg nem igazolta azt. Most televoltam összenövésekkel, és az endos ciszta le volt tapadva a belső szervekhez, ezt feloldották és kiszedték

Most fogom elkezdeni a gyógyszert.

2022. nov. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
17%
Ja és nem tervezek gyereket, nem aktuális ez nekem, pedig már 30 elmúltam. zAz előző műtétet se én könyörögtem ki és ezt se
2022. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!