Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen menszezszűek,...

Rendszertelen menszezszűek, Ti hogyan tudtok tervezni, milyen praktikákkal?

Figyelt kérdés

Akiknek pl. felborult a ciklusuk a covidtól, oltástól, vagy eleve nem is volt korábban se rendben, hanem teljesen összevissza

Ti hogyan terveztek? Pl. programokat? Ha nem tudjátok mikor jön meg? Hogyan számítjátok ki, ha valami fontos dolog van?

Volt már ebből problémátok esetleg?



2022. nov. 9. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, mint bárki más.

Szerintem a nők többsége eleve mindig tart magánál betétet/tampont.

2022. nov. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem okoz a tervezésbe. Strandra nem szeretek járni, egyébkent meg betet/tampon, ki mit szeret. Szerencsére fajni se nagyon szokott a hasam. Tudod ugy vagyok vele, hogy minden nő ezen megy keresztül, és én legalabbis egyiken se látom. Túl kell ezen lendulni, ha megkeseriti a napjaidat akar (pl: fajdalom) akkor szerintem ott mas baj lesz és orvoshoz kell menni. De ezzel a rendszertelenséggel is. Nőként ezen ugy gondolom túl kell tudni lendülni.
2022. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Orvosnál voltál már vele? Lehet ki tudná kezelni.
2022. nov. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Vannak jelek.


Ovulációs folyásom van, megváltoznak a szagok, ízek, feszülnek a cickók, nagyobb a szexéhség. Innen tudom, hogy két hét múlva menzesz.


Szintén fehérfolyás olyankor, mellfeszülés/duzzadás, néha kedvtelenség vagy fáradtság, ritkán derékfájás, enyhe tompa fájdalom valamelyik oldalon.


Onnanstól már 2-3 nap és megindul.



Semmit nem kötök a menzeszhez. Strandolni nem strandolok, a kehely meg annyira bejött, hogy se átázástól, se cserélgetéstől nem kell tartanom.


A szexet kell egyedül lemondani, de akkor szólok a páromnak, hogy lassan idő van, ne számítson semmire, ha megyünk valahová.

2022. nov. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Kehely, mert azt akkor is nyugodtan betehetem, ha még nem jött meg, illetve hőmérőzés, mert aznap szokott leesni a hőm, így már reggel sejthetem, hogy napközben meg fog jönni.

(Nekem nem kifejezetten rendszertelen, 28-35 nap között van valahol mindig.)

2022. nov. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

Én nem tulajdonítok neki túl nagy jelentőséget.

Igazából beírom a menzeszes applikációmba azt, hogy 28 naponként írja nekem, aztán mindig jelölöm a késést is, ami nagyon változó, hogy mennyi (pár naptól több hétig terjedhet, néha ki is marad, de van hogy pont 28 napra jön meg). Szóval amikor meg kellene jönnie, akkor kezdek "készülni" és csak várok, hogy mikor fog "meglepni". De némi előjele persze azért van, nagy "zabálhatnék", ingerültség, átlagnál is nagyobb érzékenység... Ha ezeket tapasztalom, akkor tudom, hogy néhány napon/egy-másfél héten belül esedékes lehet. Strandolás terén lutri, vagy szerencsém van, vagy pont akkortájt jön meg, amikorra be lett tervezve, olyankor "így jártam".

2022. nov. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

Nekem a szülések miatt kialakult inkontinencia miatt amúgy is van bent mindig betét. A hátizsákomban meg van egy zseb, amiben a túlélőfelszerelésem van: betétekből és tamponokból 2-2 darab méretenként, intim törlő, nedves törlő, papír wc deszka takaró.

Elméletileg a menstruációm szabályos, de a covid oltások óta a legvaratlanabb időpontokban is szoktam vérezgetni van, hogy hetekig... Az orvosom (és még 2 másik) azt mondta, hogy ezzel nem tud mit kezdeni, mert minden leletem jó, elméletileg nincs semmi bajom.

A programokat nem szoktam lemondani ezért, strandra nem járok.

2022. nov. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 mennyire súlyos az inkontinecia? Tena lady kell használnod, vagy elég a sima? Orvos nem tudott vele mit kezdeni?
2022. nov. 10. 08:44
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

Normális ciklussal is rendszertelen (27-34 napos ciklus, azaz nem óramű pontos).

Néha 5-6 napokat is csúszik, azaz előfordul, hogy pont egy nyaralás közepén jön meg, vagy bármi program.


Semmi extra, mindig van nálam 2-3 betét és tampon meg néhány szem fájdalocsillapító, azzal kibírom az első gyógyszertárig vagy boltig.

2022. nov. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%

7-es vagyok.

Sajnos nálam elég durva is tud lenni az inkontinencia, néha én sem tudom, hogy mitől. Néha gond nélkül tudok tüsszenteni is, máskor meg elég, ha nagyobbat fékez a busz... Én a dm saját márkás inkontinencia betéteit használom, olcsóbb mint a tena. A műtétet eddig még nem kértem, mert az orvosom a lézereset ajánlaná, de az nagyon drága nekünk. Intim tornát csinálom, de nekem nem sokat ér.

2022. nov. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!