Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » ASC-US rákszűrés eredmény??

ASC-US rákszűrés eredmény??

Figyelt kérdés
Januarban lett egy rossz rákszűrésem. ASC-US. 3 hónap múlva kontroll, visszamentem. Újból egy rákszűrés. Az eredmény változatlan. Csináltak egy HPV szűrést. Negatív. 3 hónap múlva ismét egy rákszűrés. Az eredmény változatlan. Csináltak még egy HPV szűrést újból negatív lett. 1 hónap múlva 4-es panelt néztek (ureaplasma, chlamydia, mycoplasma, neisseria). Minden eredményem negatív. Felhívtam a dokit, azt mondta várjunk ismét 3 hónapot. Tüneteim nincsenek, igazából jól vagyok. Tanácstalan vagyok. Zavar a rossz rákszűrésem. Valakinek volt már ilyen? Keressek másik orvost?

2022. nov. 18. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Ezt vizsgálni kell, valami csak okozza..
2022. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Jól csináljátok. Rák vagy azt megelőző biztosan kizárt már, ez jó hír. Tovább kell kutakodni.
2022. nov. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Felhívtam egy másik dokit. Elküldtem a leleteimet. Fertőzésre gyanakszik, gyulladásban van a terület, viszont telefonon nem tudott többet mondani. 3hét múlva tudott időpontot adni. Ha fertőzés, akkor szerintetek milyen fajta?

Köszönöm a válaszokat egyébként.

2022. nov. 20. 00:31
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Méhszájseb nem lehet?
2022. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A méhszájseb a nőgyógyászati vizsgálat során nem látszik? Az orvos nem veszi észre? Tudtommal ezt látnia kell a dokinak egy vizsgálat során. A nőgyógyász nem látott elváltozást a vizsgálatok alkalmával.
2022. nov. 21. 00:13
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
Nekem a negyedik magánorvos vette csak észre, pedig az én problémámat (vérzés, folyamatos fertőzések) az okozta. Bár nekem akkor a rákszűrés eredmény jó volt, de a kettő nem zárja ki egymást.
2022. nov. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére ez nem annyira rossz eredmény (ASC-US: bizonytalanul megítélhető nem típusos laphámsejtek jelenléte, az ASC-H, LSIL, HSIL sokkal rosszabbat jelentene, egyébként ez a Bethesda rendszer, a besorolást tekintve); HPV szűrés és kontroll szükséges, amelyek megtörténtek, én egy mikrobiológiai vizsgálatot végeztetnék (tenyésztést), nem csak erre a négy kórokozóra.


Amennyiben szeretné, privát üzenet formájában megadom az e-mail címemet, ahová átküldheti az orvosi dokumentumait—természetesen az orvosi titoktartás itt is érvényes, vagy kitakarhatja az adatait—, szívesen segítek az értelmezésükben, és további javaslatokkal is elő tudnék állni, ha több adat állna rendelkezésre.

————

Tisztelt Kérdező!

Tájékoztatom, hogy az általam írt válasz informatív jellegű, célja leginkább az, hogy az adott kérdéssel kapcsolatban a legjobb tudásom szerint tájékoztassam Önt. Orvosi diplomával és érvényes működési engedéllyel rendelkezem, azonban bizonyos, hogy a medicina szerteágazó keretein belül mindent átfogó ismerettel sem én, sem a többi orvos sem rendelkezhet, de természetesen a kérdésének megválaszolása előtt—amennyiben szükségesnek látom—, tájékozódom az adott kérdést illető legfontosabb szakmai irányelvekről, valamint a Bizonyítékokon Alapuló Orvoslás (Evidence Based Medicine) ajánlásait veszem figyelembe, kiegészítve saját ismereteimmel és tapasztalataimmal.

Mindazonáltal tudnia kell, hogy egy kórkép kezelését számos tényező befolyásolhatja (pl. a beteg neme, kórelőzménye, fennálló egyéb betegségei, rendszeresen szedett gyógyszerei, genetikai tényezők, káros szenvedélyei, stb.), melyekről nekem egy anonim platformon nyilvánvalóan nem lehet tudomásom.

Ezért aztán válaszom semmiképpen nem tekinthető orvosi utasításnak, az Önt ismerő kezelőorvosnak az instrukciói szükségesek gyógyulásához, jóllétéhez; még ha a kollégával a véleményünk nem is egyezik, az egészségügyi jogszabályok—bizonyos keretek közt—lehetővé teszik a gyógyítás szabadságát (1997. évi CLIV. Tv. —>egészségügyi törvény), természetesen a beteg tájékoztatásával egyidejűen.

Tudnia kell, hogy válaszadásom nem minősül egészségügyi tevékenységnek, anyagi haszonszerzési motiváció nem áll mögötte.

2022. dec. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Februárban megyek vissza ismét, de lehet előbb kell. Nem volt szexuális kapcsolatom már fél éve. Huvelyfolyast tapasztalok( fehér, szaga nincs), néha kellemetlen, felfázáshoz hasonlító érzést erzek. Most méginkább összezavarodtam.
2023. jan. 17. 15:45
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, és tegnap vettem egy canesten tesztet, amivel elméletileg be lehet lőni, hogy fertőzésem van-e. A teszt kimutatta, hogy igen.
2023. jan. 17. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!