Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok/anyukák, nálatok az...

Lányok/anyukák, nálatok az első nőgyógyászati vizsgálatra anyuka kísérte a lányát? Hogy volt?

Figyelt kérdés

Az anyának lenne a dolga az első vizsgálatra elvinni a lányát?


Nálatok hogy volt, ki intézte?


Hány éves korban?


Mennyire normális az, hogy valakinek az anyja nem viszi el, hanem amikor a lánya már elmúlt 20, említést tesz csak róla, hogy ő is mehetne, de nem tesz mást?



2022. nov. 21. 09:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Felnőttként jutottam el, egyedül. Barátnőm az anyja vitte el tini korában.
2022. nov. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Anyukám kísért el életem első nőgyógyászati vizsgálatára.

Ő ajánlotta fel, hogy ha szeretném szívesen elkísér, de nem erőlteti, ha inkább egyedül mennék.

Szerettem volna, hogy ott legyen. Utána már mentem egyedül, de az elsőnél jól esett, hogy elkísért.

2022. nov. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
41%
Anyukám elkísért pedig már 19 éves voltam :) sokat jelentett nekem
2022. nov. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!


Én most fogok egyedül menni, 22 évesen, mivel most egy hónapja, hogy aktív szexuális életem megkezdtem, úgy voltam vele, hogy azért most már tényleg kellene. Ezután elgondolkodtam, hogy mennyire normális, hogy nem korábban, vagy nem anyámmal mentem/illetve megyek. Persze tudom, felnőtt ember egyedül is intézheti a dolgait, de úgy gondolom, hogy azért egy nőgyógyászti vizsgálat mégis picit ijesztőbb, mint egy fogorvos. 😅

2022. nov. 21. 10:00
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
17 évesen voltam először, egyedül mentem.
2022. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

2-es vagyok: én is nagyon féltem tőle. Még az is megfordult a fejemben, hogy elsunnyogom... ezért is volt jó, hogy anyukám elkísért, elmagyarázta, hogy nem kell félni tőle, és hogy 1-2 évente úgy is meg kell majd ejteni az egészségem érdekében.

Ne félj tőle, ki lehet bírni ;) Nem azt mondom, hogy mennék minden héten, de egyáltalán nem vészes :)

2022. nov. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Egyedül mentem, mert anya akkor már nem élt, de egészségügyisként tanultunk a vizsgálat menetéről, szóval tudtam, mit csinálnak majd.


Nem volt kellemes, de mindegy, évente egyszer (ha nincs más panasz) kibírható.

2022. nov. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

Semmivel sem ijesztőbb, sőt!


A fogorvosokat gyűlölöm, a nőgyógyászat vizsgálati része 3-4 perc + mellvizsgálat (ez is beletartozna, de sok orvos nem végzi el, mert jaj, 20-on évesen úgysem lesz mellrákod. Van, akinek meg lesz).


Annyi idő alatt az érzéstelenítő sem hat :D

2022. nov. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Már megint a perverz xD most anyukás sztorikra akarod?
2022. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%
16 évesen anyukám kísért el először, mert volt egy-két problémám, illetve a családban is voltak rossz dolgok, így ennek köszönhetően hamar elkezdtem az egész nőgyógyászhoz járós dolgokat, viszont azóta minden évben egyedül megyek.
2022. nov. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!