Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szednétek fogamzásgátlót erős...

Szednétek fogamzásgátlót erős menstruációs panaszokra, ha amúgy nem lenne rá szükségetek?

Figyelt kérdés

Mármint ha a fogamzásgátló funkcióra nincs szükség.


Az utóbbi időben minden hónapban végigszenvedem, gyógyszerek, melegvizes palack, gyógyteák, stb, de egyre rosszabb. Decemberre kaptam időpontot dokihoz, hátha van valami elváltozás, de több esetben olvasom, hogy nincs semmi és fogamzásgátlót ajánl. Félek tőle kicsit, nem tudom megérné e emiatt bevállalni.



2022. nov. 26. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Én nem.. Annyi mellékhatása lehet, kezdve a trombózissal, hogy én inkább szenvedek. Nekem a 2. nap szokott csak rossz lenni, algoflex m nélkül nem is bírom, de sose vennék be fogamzásgátlót emiatt. Nekem annak idején a PCOS-re akarták felirni, de nem fogadtam el, mert nem ez a terápiája. Vizsgáltasd ki magad! Jobbulást!
2022. nov. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
Én nem vállalnám be, főleg úgy, hogy genetikailag nagyon sok súlyosabb mellékhatás lenne igaz rám. Inkább végig szenvedem es megpróbálom a lehető legjobb praktikákat bevetni. Nekem sokáig eléggé erős görcseim voltak. Nem az a "most már tényleg meghalok" szintű, de nagyon nehezen tudtam suliba járni és görcsoldóval aligg bírtam végig szenvedni azokat a napokat. Többször itthon kellett maradnom, mert még hánytam is. Én azóta áttértem intimkehelyre és mosható betétre. Nem mondom azt, hogy egyáltalán nincsenek görcseim, de azért sokkal elviselhetőbbek. Az előző 10es skálán 10 volt, ez csak 5-6. Nekem sokat segített az, hogy ilyen téren nem juttatok káros vegyi anyagokat a szervezetébe, mintt például a hipo és a kölönféle illatanyagok. De ez persze egyéni, van, akinek ez nem csökkenti a fájdalmak mértékét. Ha nem érzel túl nagy undort ezzel a témával kapcsolatban, akkor nyugodtan próbáld ki egy menstruáció alatt, hátha neked is beválik.
2022. nov. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%

2-es, kizárt, hogy a kehely/mosibetét szüntette meg a görcseidet. Biztos ezeknek a marketingese mondta, ugye? Te meg bevetted... :D

A sima eldobható betéttől mégis milyen káros vegyi anyag jutott a szervezetedbe, ha azt egyszer nem felhelyezed hanem testen kívül használod?

2022. nov. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
3 de, enyhíti a görcsöket... Vagy mondjuk inkább úgy, hogy nem jut több káros anyag a szervezetedbe miatta. A sima betét is vegyi anyagokból áll, amely irritálja a bőrt, illetve pl a kisajkak is könnyen hozzá tudnak érni, amivel már szinte bomba biztos, hogy bejut a testedbe. Tapasztalatból tudom, te viszont nem tudod, hogy milyen, ezért nem érted.
2022. nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
4-es, akkor valószínűleg nem megfelelő minőségűt használtál. Egy jó minőségű, pamutos fajtát (pl. Libresse) szinte nem is érezni, hogy ott van, nem méghogy irritáljon.
2022. nov. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%

5 jessa, naturella és libresse betéteket is használtam, és mégis. Hiába jó minőségű, ha sok egészségre káros anyag van benne.

Pl nem véletlenül olyan fehérek, amilyenek. Gondolom te se nyúlkálnál kesztyű nélkül ilyen erős vegyszerekhez, nem áztatnád benne magad.

Természetesen mindenki azt használhat a menstruációs váladék felszívására begyűjtésére, amit akar és amit a pénztárcája megenged neki. Én azért javasoltam ezeket a káros anyagtól mentes alternatívákat a kérdezőnek, mert tényleg sokan tapasztaltuk már, hogy ezek használata te n kedd sokkal egészségesebb, kényelmesebb, környezetbarátabb és pénztárcabarátabb, valamint sok nőnek eléggé alábbhagy a fájdalom, ha nem olyan terméket használ, ami pont, hogy fel erősíti azokat.

2022. nov. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%
Feltételezem, ha egészségre ártalmasak lennének, akkor nem engednék forgalmazni őket. Egyébként meg milyen furcsa, a nők 99%-a eldobható betétet használ még ma is. Környezet- és pénztárcabarátság ide vagy oda.
2022. nov. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%

7 a fogamzásgátló is káros, egészségre ártalmas a gyorskaják, az alkohol, a dohány, és mégis forgalmazzák őket, szóval erről ennyit. Az a 99% messze nem annyi, statisztika nélkül ilyet állítani pedig eléggé nagy butaság. Környezet-és pénztárcabarátság ide vagy oda? Szerintem azért az emberek jó része nem szeretné csak úgy ki dobálni a pénzt az ablakon, a környezetre viszont a legtöbb ember tojik magasról, ami szinte csak elég káros. Sok nő nem azért használ egyszer használatos betétet, mert az olyan rohadt kényelmes lenne, mert minden, csak nem kényelmes az a vacak műanyag "pelenka".

De ha van 100%-ig releváns statisztikád, akkor nyugodtan mutasd csak, kíváncsi vagyok arra a nagy 99%-ra.

2022. nov. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
10%

7 érdekes, szinte nulla kereséssel találtam statisztikát, amin nem igazán látom azt a 99%-ot, max a felét.



[link]

2022. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%
Biztosan nem
2022. nov. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!