Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ha néha az államon...

Normális ha néha az államon megjelenik/ kinő 1-1 fekete szőrszál vagy pcos-om van?

Figyelt kérdés

A hajam és szőröm, szemöldököm is fekete, a bajuszkám is sajnos sötét, erős. De ami miatt aggódok, az az, hogy az államon is néha megjelenik 1-1 fekete szőrszál. Olvastam, hogy a pcos egyik tünete a szőrösödés. Most kissé megijedtem, mert nekem a hasamon is egy csíkban elég szőrös köldökig, mellbimbó körül is vannak szőrszálak és az ujjaimon is vannak szőrpihék. Eddig azt hittem azért, mert erős és fekete a szőröm és feltűnő. De most megijedtem, hogy ez nem is normális, lehet súlyos beteg vagyok.

Túlsúlyom nincs, sőt, vékony vagyok alapból. A menstruációm úgy ahogy rendszeres, max stresszes időben késik pár napot/hetet, de ez is mindig így volt. Pattanások is előjönnek menstruációs napjaimon, de arra is azt hittem normális. Most ezzel menjek orvoshoz, vagy mit csináljak?



2023. jan. 16. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Csak hormon vizsgálat tudja megmondani biztosan.
2023. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Lehet a tunete, igen. De ez kideritheto, keress egy jo nogyogyaszt.


Viszont pl nekem is eros a szorzetem, az allamon nincs mondjuk, de suru, fekete amugy, bajuszom is van (vagyis lenne, de gyantazom), a hasamon is van (lenne) szor. En ilyen tipus vagyok es tutira nincs pcos-em, se ir, szultem is mar, szoval vizsgalva voltam az evek soran rendesen.


Ez genetika is lehet 🤷‍♀️

2023. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
1-1 szál normális. Akinek hormonális problémái vannak, kb. szinte szakálluk nő, nemcsak 1 szál néha.
2023. jan. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valamiféle balkáni beütés a felmenők között. A bolgár nők elég szőrösek.
2023. febr. 24. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!