Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős hajhullás visszafordíthat...

Erős hajhullás visszafordítható e??

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,h akiknek volt évek óta tartó komolyabb hajhullása,ami az egész fejbőrt érintette, és szinte már az összes haja kihullott.Vegül sikerült megtudnia,h mi okozta,és tudtak e rajta segíteni,visszafordítható volt e a folyamat?

Járok vizsgálatokra,szedek vasat,vitaminokat,de eddig még sem javulás,sem válasz nincs, és lassan nincs semmi hajam.29 vagyok,és szörnyen érzem magam emiatt, szinte már ki se merek menni emberek közé.

Illetve azt is kérdezném,h vashiány okozhat e ilyen mértékű hajhullást/hajvesztést,mert eddig csak ott találtak eltérést? 5,8 volt a vas szintem.

Gyulladás nincs,fogaim rendben, nőgyógyászati ok szintén kizárva, és hormonális eltérés sem áll fenn.

Ja igen a fejbőrömön sem látszik semmi elváltozás.

Tudom senki sem orvos,nem is ezt várom, vizsgálatokra járok,de addig is míg nincs eredmény,h mitől lehet, kíváncsi lennék példákra,h kinél hogy illetve tartok attól,h hosszú idő eltelte miatt már elhaltak a hajhagymaim és feleslegesen csinálok bármit,nem fog tudni használni semmi.

Köszi előre is , ha tudsz válaszolni.



#vashiány #hajhullás #hajvesztés #Visszafordítható e
2023. jan. 29. 01:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Forró víz nem használ a hajnak, haj hagymák nem szeretik a forróságot. Egy szakképzett fodrász többet tudna erről mondani.
2023. jan. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Voltál oltva covid ellen? Vagy már azelött is hullott a hajad.

Próbáltál sampont szérumot, gyógyszeres kezelést? Nem genetika? A családban senkinek sen hullott a haja?

2023. jan. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Én is a covidra tippelnék. Covidos voltál, vagy covid oltást/oltásokat kaptál? Nekem kb az utolsó oltás után 9-10 hónappal múlt el, azaz inkább vált normálissá a hajhullásom. Addig szó szerint csomókban hullott a hajam, próbáltam rá mindenfélét, vitaminokat, hajvitamint, ricinusolajat, rozmaringolajat, samponokat, hajbalzsamokat, bőrgyógyász által felírt sampont, balzsamot, hajcseppet, végül már teafaolajat, kollagén peptidet is, az étkezésre is jobban figyeltem, de egyik se használt sokat, maximum babahajam nőtt, viszont úgyanúgy csomókban hullott. Aztán egyszercsak elkezdett egyre kevesebb hullani, egyre kevesebb maradt a ruhámon, hajmosás után a lefolyószűrőben, végül beállt a normálisra. Annyira nem hittem a covid baromságokban, az oltásellenességben, az oltás munka miatt kellett. Több fodrásztól hallottam, hogy covid után sokaknak hullik a haja fél év-1 évig, Miután visszatértem az eredetileg általam használt termékcsaládhoz sampon, hajbalzsam ugyanugy megmaradt a normális pár szálas hajhullásom. Szóval szerintem lehet valami a covid miatti hajhullásban.
2023. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

Az egy hülyeség hogy szégyelled magad.

EZ van ez nem szégyen, ne is figyelj oda.

Nem leszel kevesebb ez miatt, csak ha depressziós leszel és ezt megérzik rajtad.

2023. jan. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a választ mindenkinek.

Sajnos már a covid mizéria előtt is fennállt, így az kizárva.

Forró vízben sosem mosom, tényleg próbálok figyelni mindenre,de semmi.

Attól félek,h még ha a vas szintem sikerül is felhozni,akkor sem fog már újra nőni a hajam.Ezért is kérdeztem,h van e valakinek jó tapasztalata ezzel kapcsolatban,h sok év után tudott e kinőni új haj a megritkult részeken is?

Gyógyszert csak a vaspótlót írták fel,meg haj vitamint .

2023. jan. 30. 08:29
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Szia! Nem kell rlkeserednek, mert nekem is volt egy idôszak, amikor igen megritkûlt a hajam! Vérszegénység alskult ki az erôs menstruàciòtòl. Nekem bevàllt a B vitaminnkomplexum szedése és a tojàs sampon és a ginzeng sampon,- ezek mind erôsitik a hajadat. Nem àrt idôközönként intenziv hajpakolàst csinàlni ami tàplàlja a hajhagymàidat. Vàgatni is kell a hajad 3-4 hònaponként.
2023. febr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Reménykedem,h nekem is helyreáll,ha sikerül megszüntetni vérszegénységem/vashiányom.
2023. febr. 9. 19:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez most itt nem a reklám helye, de ha budapesti vagy az Oxygeni Hair szalonok egyikébe látogass el egy fejbőr vizsgálatra, ők fejbőr betegségekben specializáltak, megnézik monitorral, beszélgetnek veled. Termékeik is vannak. Páromnak seborrhea okozott hullást, igaz, nem ilyen mértékűt, de a termékek segítenek, mellé pedig Vargát használunk, jönnek a babahajak.

De nagyon jól teszed, hogy kivizsgálod magad, mert ők is ezzel kezdik hogy vérkép, hormonok rendben vannak-e. Valamint egy ételintolerancia sem ártana, tudom, nem olcsó, de egy 46-os panel nem vészes.

Addig is rengeteg folyadék, és vitamin pótlás, főleg A, E vitamin és kollagén kellene.

2023. febr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!