Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nők miért nem kapnak szabads...

A nők miért nem kapnak szabadságot menstruáció idő alatt?

Figyelt kérdés
Legalább az első 1-2 napon.

2023. jan. 31. 12:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Nekem nincs szükségem szabadságra még az első 1-2 napon sem, azonkívül nem szeretném nyilvános ténnyé tenni a vérzésem időpontját 🤷🏼‍♀️
2023. jan. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%

Mégis mire fel.??

Akkor lenne olyan akinek 2 hétig tart ez.

A fog fájás biztos rosszabb és kellemetlenebb, akkor arra is kellene adni szabadságot.

Már a vese homok vagy vesekőről ne is beszéljünk.

2023. jan. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
Bárki kaphat "szabadnapot", ha az egészségi állapota indokolja. Táppénznek hívják.
2023. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Spanyolorszagban most vezettek be. De igen, felvet nehany kerdest egyebkent, mert ha a noknek jar havi, mittudomen, 2 nap, akkor a munkaeropiacon lehet hatranyba kerulnenek a ferfiakkal szemben,(ennel is jobban),mert nyilvan gondolom szivesebben alkalmazzak azt, aki nem megy szabira havonta, mint aki igen.


Amugy meg nekem rohadt fajdalmas a menstruaciom, ertekelnem, ha legalabb az elso napon otthon lehetnek vele, ha hetkoznapra esik...

Akiknek nem annyira fajdalmas vagy epp ferfiak, nyilvan ezt soha nem fogjak megerteni. Oszinten megmondom, hogy nem sok ertelmet latom bemenni a meloba ilyenkor ugy, hogy tele vagyok tomve gyogyszerrel, koncentralni is alig tudok. Szoval ilyenkor valoszinuleg nem en vagyok a munka hose,mert a tulelesre jatszom, otthon is maradhatnek, kb ennyire vagyok hasznos ilyenkor. De nyilvan bemegyek, mert muszaj. Ez van 🤷‍♀️

2023. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%

Külföldön tervezik, hogy fognak kapni menstruációs szabadságot a nők, mivel egyre többen is vannak rosszúl munkahelyen.

Attól, mert Neked esetleg nem nagy dolog, létezik rengeteg nő, aki úgy begörcsöl, hogy még felkelni sem bír és Neki ilyen természetesen úgy, hogy egészséges, valamint vannak sokan, akik rengeteget véreznek az első napokban, hirtelen vesztenek vért, elszédülnek, leesik a vérnyomás, elájulnak, rosszúl lesznek főleg nagyobb fizikai aktivitás után.

Attól, mert Te a fűtött kis irodában ülsz, sok nő a gyártósoron talpal irgalmatlan nagy fájdalmakkal és balesethez vezet.

Örülhet az, akinek pl nem is fáj, de vannak sokan, akik írtózatosan görcsölnek vagy nagyon sok vért vesztenek hirtelen és ott a baleset, nem beszélve arról, hogy koncentrálni sem tud a munkájára.

És a görcsoldó sem megoldás mindig, mivel nem használ, ha úgy fáj és terheled tovább.

2023. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
Nekem csak a mensim első napja fájdalmas, de az sem vészes. Viszont cserébe eszméletlen álmos vagyok, fáradt, felvagyok puffadva, fájnak a végtagjaim, dekoncentrált vagyok. Jó lenne azon az 1 napon otthon maradni, a többi 4 napon minden fasza nálam.
2023. jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Igen #4 pont erre gondoltam, amit le írtál, csak akkor írtam a hozzászólásomat, amikor már be küldted.

Szóval ja, totál ugyanazt akartam elmondani.

2023. jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%

Komolyan kell ez neked??

Akkor alapjaiban a kiharcolt minimum kvóta lenne a női alkalmazottak száma. Ott is többnyire már olyan akit nem érint a havi baj. A cégnek az veszteség, hogy havi 2 napot ne dolgozz. Majd még elmész szülni is.

Ha dohányzol akkor meg pláne. Cigi szünetet tartasz, ezáltal kevesebbet dolgozol, mint egy nem dohányzó alkalmazott. Majd még erre jön rá a heti 2 nap szünet. Azt meg ki ne találja senki, hogy 1 hét szünet. Hogy havi 3 hetet dolgoznál. Ilyet napszámosként játszhatsz nyugodt szívvel. De hol máshol?? Irodai munkánál, ha 2 napig nem vagy elérhető, akkor nem halad tőled semmi. Még nem hogy hasznot nem termelsz, hanem még azokat is hátráltatod, akik bent vannak. Ha nélkülözhető lenne a munkád, hogy ha nem vagy bent, de minden gördülékenyül megy, akkor meg mi szükség van rád?? Olyan bizonytalan állásod lenne, amilyet nem szeretne senki.

Tanárként meg megint mi lenne, ha a fél tanári kar nem menne be, mert megvan nekik??


Ilyen esetekben a férfiaknak több pénzt is kellene fizetni. Az meg nagyon a feminizmus ellen való, hogy a férfiak külön bánásmódot kapjanak. A nők elmehetnek havi 2 napot, vagy 1 hetet kaphatnak. (Bár azt se tudom, hogy ezt a szabadságon felül gondoltad-e.) De hogy mivel így arányaiban nézve a férfiak dolgoznának be olyankor a nők helyett, emitt több pénz is illetné meg őket. Ami meg megint csak a feminista mozgalmakat bosszantaná, hogy nehogy már a férfiak többet kapjanak. Itt megint jönne az, hogy egyenlő bérezést szeretnének.... De ugye mivel kevesebbet dolgoznának, ugyan annyi pénzért...



Több sebből vérzik ez a felvetés. Válassz ki egy számodra elfogadhatót. Vagy te mivel indokolnád ezt a felvetést?? Hogy szerinted miért is lenne ez jó, akár a vállalat gazdasági oldalát nézve??

2023. jan. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
16%

Most arról senki sem tehet, hogy a nőknek ez van, ez adott.

De az ilyen mentalitásnál mondom azt, hogy aki a mai világban nem akar ellenszenvet, vetesse ki a méhét, mivel ilyen atrocitások érik amiatt, mert ez adott a nőknek.

Ebben a világban már csak így lehet úgy néz ki.

Meg lehetne oldani, hogy a férfiak is kapnak arányosan valamire hivatkozva, de most komolyan ki tehet arról, hogy a nőknek ez van?

Rendesen rosszúl érzi Magát minden nő, mert természetesen ez adott és nem tud sok mindent csinálni Vele.

Ha meg műttet az a baj, hogy nem szül gyereket. . .

2023. jan. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

Az ilyen hozzaallas miatt, mint amit a 8-as prezentalt, nem mukodne ez soha nalunk.

Viszont Spanyolorszagban, ahol alapbol a munkamoral eleg laza, meg az emberek hozzaallasa is tok mas, el tudom kepzelni, hogy ez hosszutavon sikeres lesz.


Egy ilyen merev es szigoru rendszerben, ami nalunk van, soha nem lenne ennek sikere. Sajnos ez van.

2023. jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!