Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért a menstruáció elején...

Miért a menstruáció elején nézik a hormonszintet?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam orvosnál, és a tüneteim alapján PCOS-ra gyanakszanak; idén még nem jött meg a menstruációm és az orvosom azt mondta, akkor menjek vérvételre, mikor megjön. Azt értem, miért fontos tudni a hormonszintemet menstruáció alatt, de a mostani miért nem érdekes? Miért nem számít milyen a hormonszintem most, mikor már hónapok óta elmarad a menstruációm?

2023. márc. 12. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:
26%
Ûdvözöllek! Az elsô vérvétel a menstruàciòs ciklus 3. napjàn tôrténik(AMH,FSH,LH, tesztoszteron, prolaktin, ösztradiol). A ciklus elsô fele a follikulàris fàzis, a peteérést követô idôszak pedig a luteàlis fàzis. Az elsô vérvételnél (H1) teljes hormonsort vizsgàlnak, amikor fény derûlhet a hormonokat termelô mirigyek és szervek mûködésébôl adôdò problémàkra, igy àltalànos képet kapsz a hormonhàztartàsodròl, illetve a szervi mûködésrôl. A ciklusfûggô hormonok màsodik vérvétele 21. napjàn (progeszteron) történik.
2023. márc. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!