Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik menstruációs eszköz...

Melyik menstruációs eszköz ellen mi szól? Melyik terméknek mik az ellenérvei?

Figyelt kérdés

Nyilván ma már elég nagy választék van: tampon, betét, kehely, mosható betét, menstruációs mosható bugyi.

A kérdés pedig az, hogy aki az egyiket használja, mi alapján döntött az adott termék mellett? Illetve próbált-e másikat?

Tehát aki betétet használ (ugye mindenki azzal kezd), próbálta-e esetleg a tampont később, vagy akár a kelyhet, és mi volt vele a probléma, hogy visszaállt a betétre?

Vagy aki tampont használ, annak mi volt a betéttel a gondja?

Aki kelyhet, annak a tampon/betét ellen mi szólt?

Vagy ugyanígy a mensi bugyival is.


Összességében: melyik menstruációs termék ellen milyen ellenérvek szólnak, melyiknek mik a hátulütői, ami miatt nélkülözhetőek?



2023. márc. 26. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Én betétet hordok éjszakára, és tampont nappalra. Kipróbáltam párszor a kelyhet is, nekem mindig fájt kivenni, de valószínűleg csak többet kéne gyakorolnom, úgyhogy nem vetettem el, hogy kísérletezek még vele majd.

Azért szeretem éjszakára a betétet, mert biztonságosabban érzem magam, ha a tampont 4 óránként kicserélem, és éjszaka ezt nehezebb lenne kivitelezni. Nappalra viszont a tampont preferálom, nem mozdul el, gyűrődik össze-vissza, mint néha a betétek, és nem kell azon sem aggódnom, hogy esetleg máshogy áll rajtam egy-egy ruha a plusz betét-réteg miatt. Sporthoz is jóval kényelmesebb.

A betéttel kapcsolatban ellenérv az, hogy sok szemetet termel, a tamponnal szintén, plusz ott még a toxikus sokk szindróma is felmerülhet. Mindkettő rengeteg pénzbe kerül, ha összeszámolod, hogy egy életen keresztül mennyit kell belőle venni. A kehely és a mosható bugyik környezetbarátabbak, hosszú távon olcsóbbak, viszont több velük a "macera" (minimálisan). A bugyit ugye mosni kell, meg a kelyhet is ki kell forralni időről-időre, hogy steril maradjon. Ez kicsivel több idő, mint kihajítani a tamponod a kukába, ugyanakkor szerintem bőven vállalható, ha valakinek amúgy nics más problémája a módszerrel.

2023. márc. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Én sima betétet és eldobható menstruációs bugyit használok. Előnyük: nem kell semmit felhelyezni, számomra kevésbé ad félelmet fertőzésre. Eldobhatóak tehát nem kell vacakolni a mosással, egyszerű megszabadulni tőlük úgymond. . A betét kisebb és olcsóbb, az eldobható menstruációs bugyi nagyobb és biztonságosabb. "Hátrányuk" hogy környezetszennyezőek, mivel teljesen műanyag ezért örökre a bolygón marad, nem bomlik le. A benne lévő vegyi anyagok a kijönnek veszélyeztetik a tekiket meg a halakat. Meg amúgy is ha tengerbe kerül, lenyelik stb. Én mindezek ellenére is ezt szoktam meg, ezt szeretem. Szerintem ez minden nő joga hogy eldöntse.


Próbáltam mosható megoldásokat is, de nem tudtam kimosni és gusztustalan volt számomra. Ráadásul tök erős a menzeszem, rengeteg használt mosibetétet kellene magammal vinnem, ezt meghagyom másoknak xd. Kelyhet tampont nem szeretem mert fel kell helyezni.

2023. márc. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy meg ezzel a pénz dologgal úgy vagyok, hogy van egy jól fizetett állásom, innentől kezdve pénz vagy nem pénz, de kifizetem az eldobható termékek felárát hogy ne kelljen vacakolni. (második voltam )
2023. márc. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
teljes mértékben támogatom és egyetértek azzal amit a második irt. Szerintem jól leírta a helyzetet.
2023. márc. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Mindent próbáltam, kehelynél maradtam. Nekem ez az ami leginkább praktikus. Sokat bír és nem kell foglalkoznom a vásárlással, vagy a szemét ürítéssel (ami tampon/betét esetén elég hamar elkezd büdösödni) persze ezt meg ki kell mosni, de nekem ez a kisebb macera
2023. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az évek során annyira hozzászoktam a kehelyhez, hogy amikor egyszer valamilyen okból (úgy emlékszem sátras nyaraláskor) mégis eldobható betétet használtam elkezdett irritálni az anyaga, már az ülés is fájt. Gondolom valamilyen allergiás reakció. Pár nap kellett, hogy rendbejöjjön
2023. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a lepontozósdit viszont egyáltalán nem értem a hasonló kérdéseknél (ezért is biztos le leszek pontozva, nem baj). Eddig mindenki tök normális stílusban leírta a véleményét és a tapasztalatait, senki nem kezdett el másokat kritizálni azért, mert a másik esetleg más termékeket használ, mint ő. Nem értem, ilyenkor miért gondolja bárki is azt, hogy csak mert valaki eltérő eszközöket használ, mint ő, az illető tapasztalata nem valid, és a hozzászolása "nem hasznos". Úgy érzem, ez tök elrettentő lehet sokaknak, és inkább le sem írják a gondolataikat, mondván, hogy úgyis csak le fogják pontozni, miközben pedig tök érdekes és hasznos beszélgetések lehetnének ebből.
2023. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Gimis koromban használtam tampont, de engem zavart hogy nem látom, milyen telítettségi állapotban van, állandóan azon aggódtam, nem ázok-e át. Később elkezdett tőle fájni a hasam, meg úgy voltam vele, hogy a nyálkahártyára ahogy felcuppan, annak is magába szívja a nedvességtartalmát, ami tuti nem tesz jót a hüvelynek. Úgyhogy kb 20 éves koromra végleg leszámoltam vele.


Betétet használok azóta.

Még kipróbáltam a mosható menstruációs bugyit, na az egy jó dolog, csak sajnos amit rendeltem, nekem nagy lett, továbbadtam a tesómnak, és ahhoz nagyon drága volt, hogy rendeljek megint, szóval egyelőre marad a betét.


Kacérkodtam a kehellyel, de végül túl macerásnak éreztem, meg nem is tudom, valahogy úgy voltam vele, hogy megveszem egy fél vagyonért, aztán ha mégsem válik be, mit csinálok vele...

2023. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

Én csakis kizárólag betétet használok. Konzervatív vagyok egy kicsit, én nem is vagyok nyitott más termékek iránt.


(megjegyzem, hogy csak a termékek felé nem vagyok nyitott, nem azok felé akik mást eszközt is használnak. Ha mást használsz engem nem zavar)


Megszoktam már, egyszerű használni, azért szeretem. Az előnye, hogy ha jól rakom be, akkor kényelmes, a hátránya az, hogy ha nagyon leragad, alig bírom leszedni. Olyankor kifejezetten bosszantó.

2023. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kehely. Nekem az egyszer használatos eszközök kényelmetlenek, a betét dörzsölt, a tampon meg "szárított"

Mivel az én mensimhez képest a Niagara kB semmi, ezért az eldobható betét szóba se jöhet, mert a legnagyobb kapacitásúakat is max egy óra után cserélni kellett, de volt olyan durva is még fiatalabb koromban, amikor nem állt be, hogy negyed órát bírt egy éjszakai betét, körülbelül 6 órán át tartott ez a rémálom.



Ezen felül több téren igyekszem pénztárca- és környezetbarát alternatívákat használni. Pl nagyon kevés műanyag csomagolt ételt veszek, nem pazarlom a vizet, műanyag palackok helyett kulacsot használok, amit nem kell kidobni pár használat után, és még van pár dolog. Ezek közé tartozik az is, hogy kehylet használok.

2023. ápr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!