Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázás miatt nem vizsgált...

Felfázás miatt nem vizsgált csak antibiotikumot adott?

Figyelt kérdés

Egy hete olyan érzésem van hogy menten kiesik a hugyhólyagom, pisilnem kell folyamatosan, enyhén ég amikor pisilek és kellemetlen érzés van a hugyhólyagomban,ilyen kellemetlen nyomás érzés.

Ma el is mentem orvoshoz aki szó szerint semmit sem csinált. Elmondtam a tüneteimet majd felírt egy Zinnat 500mg nevű antibiotikumot. És ezzel ennyi.

Kezdjem el tényleg beszedni? Egyáltalán minek írt antibiotikumot ilyesmire anélkül hogy megvizsgál?

Kapott már valami ilyenre antibiotikumot? Tényleg segít? Nem értem.

25N



2023. márc. 27. 21:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%

Hát azért egy hólyaggyulladást (köznapi nevén felfázást) nem olyan marha nehéz a tünetek alapján diagnosztizálni. Mégis mit kellett volna vizsgálnioa rajtad? Max a vizeletedet megnézi, ha van tesztcsíkja egyáltalán.

Egyébként kicsit tájékozottabb emberek ezzel nem is nőgyógyászhoz mennek, hanem a háziorvosukhoz, aki pont ugyanolyan jól tud kezelni egy felfázást, mint a nőgyógyász...

2023. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
háziorvoshoz mentem.
2023. márc. 27. 21:40
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
És milyen vizsgálatot vártál egy egyértelműen felfázásra utaló panasszal?
2023. márc. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Ha beszedted az osszes antibiotikumot, es meg mindig megvan az az egeto-csipo erzes pisileskor, akkor menj vissza a dokihoz, es akkor el fog kuldeni komolyabb vizsgalatokra (de orulj neki, ha az antibiotikum rendbehoz, ne akarj betegebb lenni, es pl. holyag- vagy vesegyulladasban szenvedni)

Az atlag hugyuti fertozes antibiotikummal rendbejon.

2023. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
32%
Igen. Nekem volt már ilyenem (sőt roszabb) 10 injekciót kaptam. Kellett mennem vese és húgyhólyag ultrahang vizsgálatra, laboratóriumi vizsgálatra.
2023. márc. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
20%
A tünetek alapján! Mégis hogy képzeled, hogy megvizsgáljon? Nyúljon bele a húgyvezetékedbe? Vagy hallgassa meg a tüdődet? Mi bajod van az antibiotikummal, ami kiirtja a tüneteidet okozó baktériumaidat? Mivel képzelted kezelni a felfázást? Bundabugyival?
2023. márc. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
18%

Igen, szedd be az antibiotikumot.

Az ilyen tapírokkal, mint előttem a 6-os, ne foglalkozz.

Nekem is volt felfázásom, le kellett adnom vizeletmintát is és laborban megvizsgálták. Szóval nem csak benyögés alapján ment. Nekem is antibiotikumot írtak, csak nem Zinnatot, hanem Monuralt.

2023. márc. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
22%
Most jön az, hogy milyen fontos lenne a nőgyógyászati vizsgálat és elkell menni és hogy fog rektálisan megvizsgálni. Mindig erre mennek ki ezek a kérdések.
2023. márc. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%
Na várom a rektális kérdést :D
2023. márc. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
36%
Igen nagyon fontos lett volna, hogy átnézzen belülről is :D
2023. márc. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!