Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő vegyes hüvelyfertőzés?

Visszatérő vegyes hüvelyfertőzés?

Figyelt kérdés

Tavaly októberben kezdtem el fogamzásgátlót szedni, azóta minden menstruáció után bakteriális fertőzésem van. Hüvelygombám régebben nagyon gyakran volt, tudom mik a tünetek, de ez teljesen más. Tipikusan a bakteriális fertőzés tüneteit tapasztalom, főleg a kellemetlen szagú, híg, szürkés folyást. Tesztet is végeztem többször, ami kimutatta, hogy bakteriális eredetű fertőzésről van szó. Általában dm-ben kapható kúpokkal kikezelem, de minden menstruáció után visszajön. Elmentem nőgyógyászhoz amikor éppen panaszmentes voltam, azt mondta ő nem lát semmit, majd menjek vissza ha megint előjön. Csinált hüvelyváladék-tenyésztést, ami candidára pozitív lett. Na most a héten megjön a menzeszem, aminek a végén ismét kiújul majd a fertőzés, amit én és a tesztek bakteriálisnak vélünk. Lehetséges egyáltalán, hogy egyszerre legyen jelen a két kórokozó? Létezik, hogy az egyik lappang, amíg a másik aktív?


Kicsit tanácstalan vagyok, az elmúlt évben két nőgyógyásznál is voltam, és mindkettejükkel nehezen találom a közös hangot. Legutóbb az orvos azt mondta, nem hinné, hogy a fogamzásgátlótól van, illetve hiába ír fel újat, mivel ugyanazt a hormont tartalmazza, nem múlna el tőle a kiújuló fertőzés. Viszont a fogamzásgátló előtt nem tapasztaltam ilyen tüneteket, és mivel régebben is volt gombás panaszom, nagyon odafigyelek a higiéniára, nem hordok tangát, nem használok tampont stb. Nem tudom mi más lehetne a baj. Egy vagyont otthagytam már a nőgyógyásznál, de úgy érzem egy helyben toporgunk.


Nyilván megyek majd vissza ismét az orvoshoz a lelettel, de addig is kíváncsi vagyok, más is tapasztalt-e hasonlót, és ha igen, mi volt a megoldás.



2023. ápr. 17. 15:49
 1/1 anonim ***** válasza:
69%
Ha a társad nincs kikezelve, futhatsz fűhöz fához..
2023. ápr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!