Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a tapasztalat? Mirena/J...

Mi a tapasztalat? Mirena/Jaydess felhelyezéssel kapcsolatban érdeklődöm. Sok fórumon olvastam, hogy nem szült nőknél kimondottan fájdalmas élmény volt.

Figyelt kérdés

Én arra lennék kiváncsi, hogy akinek fájt a felhelyezés: hol tették fel? Rendelőben?


Mert nekem kórházban fogják, helyi érzéstelenítéssel (azt mondta az orvosom, nem szült nőknél így kell, különben igen kellemetlen).


Szóval van tapasztalat ilyen kórházi, érzéstelenítéses felhelyezéssel kapcsolatban?



2023. ápr. 17. 22:28
1 2
 1/13 anonim válasza:

Szia! Nekem 5 évvel ezelőtt helyezték fel, rá két és fél évre kivetettem, mert kisebb gyulladást okozott és az pedig hajhullást. Azért írogatom a dátumokat, mert talán ezért tették fel nekem rendelőben, érzéstelenítés nélkül. Fel sem merült a helyi érzéstelenítés anno. De kitudja, lehet már régebben is érzéstelenítéssel nyomták, csak az én orvosom nem. Mindenesetre és sem szültem még és nagyon fájt 3 napig utána, maga a felhelyezés is egy bizonyos ponttól. Cataflam-ot szedtem, amit nem szoktam, mert elég erősnek érzem, és az csökkentette a fájdalmat.

Annyit tudok hozzáfűzni, hogy biztosan jobb élményed lesz neked, hisz az érzéstelenítés igen jól jött volna, de azért számíts arra, hogy amint annak hatása elmúlik, ugyanannyira tudo fájni pár napig, mint maga a felhelyezés.

2023. ápr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem hormonmentes spirált raktak fel. Érzéstelenítéssel is azt hittem, hogy ott maradok. 1 éve van fent. Sosem szeretnék gyereket, így a leszedése után más módszert fogok keresni, mert nincs az az isten, hogy én ezt még egyszer túléljem. A leszedéstől is rettegek.
2023. ápr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 qborka ***** válasza:

Huu, nekem,ha minden jól megy 3 nap múlva tesz fel Jaydesst a dokim. Azt beszéltük meg,hogy éhgyomorra megyek kórházba,hogy ha nem bírnám a fájdalmat ébren,altatásban teszi fel


Azt mantrázom most,hogy egy nagy fájdalom és soha többé nem menstruálok ( jelenleg 25 napja vérzek) Ablációra 2 hónap a várólista,pedig azt jobban szeretném.

2023. máj. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-as, sikerült? Milyen élmény volt?
2023. máj. 14. 23:13
 5/13 qborka ***** válasza:

Nem 🤣 Történt ugyanis,hogy az egyik miómagöbömet majdnem megszültem. Ezt egy vérátömlesztés után kiműtötte doktorom altatásban. Viszont annyira nyitva volt a méhszájam,hogy a spirált nem tette fel,mert nem valószínű,hogy bent maradt volna


Legközelebb, amikor megjön,akkor fogja feltenni.

2023. máj. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Szia!


Nekem 2018-ba tették fel. Első 2-3 hétbe alhasi fájdalmam volt de nem volt vészes és kb 3napig véreztem de nem sokat.

Majd 3 év múlva 2021be cseréltem egy másikra. Nálam ami látszik, hogy 58kg voltam azóta 65kg lettem de ez inkább “víz “ 64-66 között ugrál a súlyom azóta de felé nem megy. Nem diétázom én mindent is eszek lehet diétával vissza lehet fogni.

A libidóm nem lett kevesebb sokaknál ez jön elő. A menstruációmat teljesen megszüntette néha néha 2-3 havonta volt 1-1nap pecsételés de egy tisztasági betét elég hozzá.


Idén levetettem arra leszek kiváncsi, hogy mikor jön vissza a menstruáciom azt mondta az orvos, hogy kb 2-3 hónap.


Remélem tudtam segíteni. :)

2023. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

11:53-as vagyok.

Nekem 2018ba nem érzéstelenítettek sajnos mocskosul fájt.

De 2021be aki levette és feltette a másikat neki “varázs keze van” a levételt nem is éreztem és a felhelyezést kb nem is éreztem.

2023. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 qborka ***** válasza:

Nekem 06.02 került fel,azaz 4 napja


Nem fájt,kb,mint a méhnyakrákszűrés olyan volt.


Pár óra múlva minimális szedülés és görcs.


Másnap éjjel arra ébredtem,hogy nagyon görcsölök,de nagy wcztem és el múlt,az egész kb 10 perc volt 😳


Minimális vér még szivárog,néha fáj a fejem és a hasam picit


Eddig minden szuper.


Főleg,hogy a rám jellemző étvágy szünetel 🙏

2023. jún. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Sziasztok, én nagyon csodálkozva olvastam amit az érzéstelenítésről meg áltatásról irtatok, nekem 6 hónapja lett jaydess spirál felrakva és akkor szóba sem jött semmi ilyesmi, pedig én sem szültem még. A felhelyezés tényleg nem volt kellemes, de a fájdalmas része körülbelül 10 másodpercig tartott nekem, szóval ha az orvos jól csinálja ennek szerintem nagyon rövid beavatkozásnak kellene lennie. Utána még görcsöltem egy ideig és nekem relatíve sokáig tartott, amíg a testem hozzászokott, de mostmár az idő legnagyobb részében teljesen el is felejtkezem róla. Nekem sajnos a menstruaciómat nem szüntette meg, inkább csak így elnyújtotta, tehát nincsenek ilyen nagyon fájdalmas meg durva verzses napok, de hosszabb ideig vérzek és ilyen enyhébb görcseim is több napig vannak előtte/közben.

Más mellékhatás én nem tapasztaltam, amióta fentvan én csak fogytam plusz a libidóm is változatlan.

2023. jún. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Csak amiatt írom, hogy ne csak a rémes élmények legyenek itt ...

az égvilágon semmit nem éreztem. Az eleje olyan volt, mint egy rakszures elso mozdulatai aztán utána a dokino kerdezte hogy milyenek voltak a szuleseim (gondolom próbálta elterelni a figyelmemet), mire valaszoltam rá, hogy mennyire szép, természetes szuleseim voltak, közölte, hogy a spirál fent van, ennyi volt. Rögtön megnézte UHn, hogy jo helyen fekszik-e a spiral, utana este volt par csepp vér, de ezen kívül semmi.

ápr. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!