Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen ciklus? Fogamzás...

Rendszertelen ciklus? Fogamzásgátló tabletta ?

Figyelt kérdés
Most tervezek életemben először nőgyógyászhoz menni, mert szeretnék felíratni fogamzásgátló tablettát védekezés céljából. 19 éves vagyok, 7 éve menstruálok, de még mindig nem állt be. Általában 33 nap minimum, hogy megjöjjön, de 28-45 nap között ingadozik. A rendszertelen ciklus megoldására milyen más módszerek vannak tabletta helyett? Először azt kellene kezelni mielőtt fogamzásgátlót szednék? Vagy épp az a jó ha szedek és az megoldás a védekezésre és a rendszertelenségre is? Azert itt kérdezem először, hogy tisztában legyek a dolgokkal mielőtt orvoshoz megyek, mert sok rossz tapasztalatról hallani, hogy a nőgyógyász felelőtlenül ír fel fogamzásgátlót, mert az a legegyszerűbb. Szerintetek?

2023. ápr. 21. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Rendszertelen ciklusra endokrinológus, ugyanis miután leteszed a ciklust kinullázó gyógyszert (ugyanis tőle nincs peteérésed sem), ugyanolyan rendszertelen lesz, mint azelőtt.
2023. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Fogamzásgátló tablettát erre jó nagy marhaság lenne szedni. A problémát ugyanis nem megoldja hanem elfedi. Aztán ha x év után abbahagyod mert mondjuk gyereket szeretnél akkor mindig ugyanolyan rossz lesz mint most. Húzzon gumit a párod vagy sajátítsd el a hormonmentes Janka termékenység tudat módszerét. És menj endokrinológushoz.
2023. ápr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Első kettővel egyetértek! Annyit hozzafűznék,hogy 19 évesen még nekem is ígyvolt,kb 22 évesen állt be,amikor rendszeresen éltem nemi életet. 27 vagyok. Énis elkezdtem annak idején 3 hónapig,de soha többet! Nagyon rossz mellékhatásai voltak. Ha állandó partnered van kipróbálhatjátok a pharmatex spermicideket (kinek melyik válik be) de aztis megszakítással ajánlom,plusz télleg gumisem árt a pasidnak! Ciklusra meg max az idő mire beáll, vagy cickafark/palástfű kombó. De télleg nagyonsok nőgyógyász legyintésre ír,ahelyett hogy a problémát vizsgálná ki! Fog. Gátló csak elfedi a problémát. Nekem utánna egy évbe telt majdnem mire beállt,ami előtte már normális volt. Plusz télleg endokrinológus!
2023. ápr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!