Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy petefészek ciszta mennyire...

Egy petefészek ciszta mennyire tudja akadályozni a teherbeesést?

Figyelt kérdés

Januárban voltam nőgyógyásznál tünetmentesen, rutinvizsgálaton, ahol az ultrahangon látott az orvos egy 18mm-es cisztát a jobb petefészkemben. Elküldött tumormarker vizsgálatra, ami teljesen jó lett, és pár napja mentem vissza hozzá kontrollra. A ciszta ugyanakkora, az orvos szerint vagy dermoid, vagy endometriózis. Megkérdeztem tőle, hogy ez mennyire akadályozhatja majd a teherbeesést, de csak azt mondta, hogy nyugodtan essek teherbe, meg ha sikerül, akkor nincsen gond, meg ez nagyon picike, és 3 havonta megnézi.

Szerintetek ez azt jelenti, hogy valószínűleg nem fog problémát okozni? Mert oké hogy nem rosszindulatú, de azért 2-3 év múlva szeretnék gyermeket.

25 éves vagyok, a menstruációm rendszeres és nem fájdalmas, 178 cm és 56 kg vagyok, semmilyen ismert betegségem nincs.



2023. ápr. 21. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
70%
Sikerülhet termeszetesen. Nálunk a családban volt egy ciszta, ott nagyobb lehetett mert laparoszkóppal megműtötték, azóta nem volt semmi.
2023. ápr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozni kell , nekem van olyan ismerősöm akinek olyan helyzetű a cisztája ami nem akadájozza a pete kilökődését. Míg egy másik barátnőmnél konkrétan nem tud emiatt kilökődni a pete mindkét fészeknél de erre vannak jó vizsgálatok + szokták ajánlani a petevezeték csavarodásának a vizsgálatát is. Ha esetleg félsz ettől már most keress fel egy lombik programmal foglalkozó orvost aki ezeknek megfelelően kivizsgál és ő meg tudja mondani azt, hogy mi várható rád a jövőben.
2023. ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!