Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha vízi programra kell mennem,...

Ha vízi programra kell mennem, de nem vagyok biztos benne, hogy megjön-e aznap, akkor nem használhatok tampont? Más lányoknak is ilyen problémás a dolog?

Figyelt kérdés

Igazából ez egy rendszeres problémám, és nem tudom, hogy csak én vagyok-e ilyen béna. Nem napra pontos a menzeszem. Néha 26 napra jön meg, máskor 28 de 30 is előfordult már. A nőgyógyászok szerint ez még belefér. PCOS-em sincs, vizsgálták. Nem vagyok biztos benne, hogy aznap fog-e megjönni, amikor vízi sportos programot tervezünk vagy csak 1-2 nappal később. Tampont tudtommal akkor lehet használni, ha már megvan. (De nekem a kivétel amúgy is fájdalmas szokott lenni, meg nem szeretem igazán a tampont.) Ti mit csináltok abban a helyzetben, amikor úgy gondoljátok, hogy aznap fog megjönni, de lehet, hogy csak másnap?


Többször előfordult már, hogy nem vettem részt vizes sport programban emiatt, aztán tök fölösleges hagytam ki, mert nem is jött meg aznap, és feleslegesen maradtam ki belőle.


Csak én vagyok ennyire béna? Nem szedek fogamzásgátlót, de másképp ezt nem is lehetne megoldani?



2023. ápr. 23. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Elmegyek, oszt amikor érzem, hogy megindult, akkor kicsasztatok a mosdóba a tamponnal.
2023. ápr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Stressz + fizikai megterhelés hatására amúgy is késhet/eltolódhat, szóval inkább menj el, a többi miatt meg aggódhatsz, ha épp benne vagy. (Jobb felkészülten, mint készületlenül aggódni.)
2023. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De ez nem strandolás, tehát nem lehjet közben kimenni. Vízi sport, közben már nem lehet megállni.
2023. ápr. 23. 13:32
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Akkor ne menj.
2023. ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Ugye tudod hogy senkinek sem napra pontos a mensije? Az nagyon nagyon ritka ha pl valakinek mindig a 26. napra jön meg. Ettől függetlenül rendszeres a ciklusod. Támpont szárazon ne rakj fel mert tönkreteszi a hüvelyflórát. Én görcsölni szoktam aznap reggel/délelőtt mikor megjön. Szóval ha nincs görcs akkor nyugodt szívvel megyek fürdeni.

26N

2023. ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%
Azert egy mini tampont semmibol nem all felnyomni. Ha pedig erzed, kimesz a vecebe. Ha pedig nem jon meg, az a minitampon nem okoz probelamat sem.
2023. ápr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Már írtam, hogy kimenni nem lehet, nem olyan a program.
2023. ápr. 24. 01:03
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Barátkozz meg az intim kehellyel, azt lehet menstruáció nélküli is használni, nem oszt - nem szoroz.
2023. ápr. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%

Amikor tudom, hogy aznap megjöhet és edzésem van (4 óra, nem szállhatok ki a vízből), akkor felteszek egy mini tampon.


Soha semmi bajom nem volt még belőle, ellenben többször előfordult, hogy már véresen húztam le edzés végén, ergo a vízben jött volna meg.

2023. ápr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy milyen sport ez, de én régen 5 évig versenyszerűen vizilabdáztam, meccs közben is volt, hogy hirtelen rosszul lettem akkor kézfunkcióval jeleztem az edzőnek/ bírónak, hogy baj van, és addig más játszott helyettem.

20L

2023. ápr. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!