Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A körzeti orvoshoz aki szinte...

A körzeti orvoshoz aki szinte sose jár, mire számítson ha 2 évente elmegy vizsgálatra, mit néznek majd meg?

Figyelt kérdés
Mivel már felnőtt vagyok és nem is vagyok beteges,nem járok csak úgy el.
2010. okt. 9. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi miatt mész el. De semmi különös, torok, mellkas, stb, ja és ált. beutalót ad a spéci vizsgálatokhoz (szemészet, fül-orr gégészet, vérvizsgálat stb).
2010. okt. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, miért mész most.
2010. okt. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Legalapvetőbb hogy meghallgatja a mellkast szívet megméri a vérnyomást.
2010. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát semmi bajom nincs,de azt hallottam,hogy 2 évente egyszer meg kell jeleni,mert különben törlik az embert és jelentkezhet be újra a dokihoz,valami ilyesmiről lehetet hallani.De most még nem megyek,de kb. 1,9 hónapja nem látott az orvos,előtte meg évekig.

Igazából gyerekként sem voltam az a beteges típus.Akkor semmi extra vizsgálatra ezek szerint nem küld legalább is remélem.

De egyáltalán igaz az hogy 2 évente meg kell jeleni,különben törölnek?

2010. okt. 9. 19:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen szabály. Ajánlás van, de az is az orvosoknak szól, hogy legalább ilyen időközönként hívják be a hozzájuk tartozókat.
2010. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,hát minket behívni nem szokott,még diák koromban sem ,pedig volt hogy 2 évig nem is látott.Akkor nem fogják törölni az adataimat,végülis nem rég váltottam munkahelyet és akkor úgy is voltam máshol vizsgálaton.
2010. okt. 9. 19:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Hülyeség a törlés.

Én kb 25 évig nem voltam, mégse töröltek.

2010. okt. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem törölnek, akkor elfogyna az orvosok pacientúrájának fele! Ráadásul, ha jól tudom, a leadott tb-kártyák után kapják a fizetésük egy részét. Na, képzeld, mi lenne!
2010. okt. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké akkor megnyugodtam,mert elve semmi kedvem nem lenne menni,kicsit túl buzgó néha,de csak szóban.Meg már nem rég munkába álláskor úgyis megnézet az üzemdoki,vérvételen is voltam,azt a házidokim is megkapta.Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 10. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!