Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 12 napja van meg, 6 napja...

12 napja van meg, 6 napja "csak" barnás folyás. Ez mennyire normális? Milyen okai lehetnek?

Figyelt kérdés

Rákerestem külön az elhúzódó menstruációra, meg a barnás folyásra (olyat nem találtam, ami a kettőt vegyíti), de a lehetséges okok közül, amiket írtak, szerintem egyik se áll fenn nálam. Semmilyen más mellékhatásom nincsen, mindig normálisan, rendszeresen jött meg, most először ilyen.

24 éves vagyok, csak párommal voltam együtt úgy, nem jártam uszodában/hasonló helyeken se, nem változtattam semmi jelentőset az életemben az elmúlt időszakban, szóval nem tudom. A cikkeket olvasva kicsit megijedtem, de reménykedem benne, hogy semmi komoly, csak kicsit meghülyült a szervezetem és kövi hónapban újra normális lesz. Mondjuk arra kíváncsi leszek, hogy még meddig fog tartani...



2023. máj. 2. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem múló vérzéssel javasolt orvoshoz fordulni, sok minden okozhatja, pl. polip is, amit nem tudhatod, hogy fennáll-e nálad.
2023. máj. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ahogy a 1-es irta fordulj Nőgyógyászhoz! Meg kell nézni az okát.
2023. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem PCOS miatt lett egyre hosszabb, barnás, darabos a vérzésem.

Szőrösebb pl. a karod, hasad, arcod az átlagnál? Pattanásos, zsíros arcbőröd van? Vékonyszálú, gyorsan zsírosodó hajad?

2023. máj. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, sőt, szerencsére vékony, világos, ritka a szőröm, pedig barna hajam es viszonylag barnább bőröm van. Az arcom viszont elég csúnya, zsírosnak nem zsíros, de pattanásos, pláne most rosszabb lett, de valamilyen szinten mindig is az volt. A hajam is nagyon szar, de gyerekkorom óta, viszont egyáltalán nem zsíros, kifejezetten száraz (de szőkítem, szóval érthető). És amit szintén a PCOS tüneteként olvastam, az elhízás, az se igaz rám egyáltalán, 55 kg vagyok, még túl vékony is vagyok inkább.
2023. máj. 6. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is magas vékony alkat vagyok, mégis PCOS-es.

A pattanások sok mindentől lehetnek: táplálkozás, stressz, hormonok, rossz fogak, gyulladás.


Valószínűleg hormonprobléma lesz egyébként, olyankor szokott egyre hosszabbra nyúlni a menstruáció. Érdemes lenne nőgyógyászhoz menni, aki elküld vérvételre, amiből megnézik néhány hormon szintjét. Ehhez a ciklus adott napján kell menni a vérvételre, de a doki mindent el fog mondani ezzel kapcsolatban, ha erre gyanakszik.


(#3 voltam)

2023. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!