Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kéne aggódnom a rendszertelen...

Kéne aggódnom a rendszertelen menstruációm miatt?

Figyelt kérdés

Pár éve vezetek a telefonom egy menstruációs naptárat, jelzi, hogy mikor kéne megjönnie, de nekem mindig legalább egy hétre rá jön meg, ezért nagyon sokat tolódik. Ez bajt jelenthet? Hogyan lehet rendes mensis naptárat vezetni?

23/L



2023. máj. 2. 19:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy nem szedek semmi fogamzásgátlót, vagy ilyesmi.
2023. máj. 2. 19:57
 2/10 anonim ***** válasza:
Hány naponta jön meg?
2023. máj. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Olyan 4 hetente. 3 napig van rendes vérzés, utána még 2-3 napig csak foltok.
2023. máj. 2. 20:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha nem pont 28 napos a ciklusod. Nagyjából 25-35 nap között normális.

A lényeg, hogy nagyjából azonos idő teljen el 2 ciklus között.

2023. máj. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pl. a legutóbbi kezdődött március 30.-án, ha 6 nappal számolom, akkor április 4.-én lett teljesen vége. Április 27.-ére írta ki a következő mensi kezdetét, és most van május 2., még nem jött meg, de érzem a jeleit (erősebb vizelési inger, enyhe hasi görcsök), akkor az még simán belefér a 35 napba. Ez azt jelenti, hogy a naptáram sietheti el a napokat?
2023. máj. 2. 20:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kérdeztem, mikor szokott megjönni. A naptár nem ismer téged. Az beírja, hogy mivel 28 nap a tankönyvi ciklushossz, ezért szerinte akkor kéne megjönnie. De ha te ismered a tested annyira, hogy 30-35 naponta szokott megjönni, akkor mi a frásznak ragaszkodsz a naptárhoz, és miért stresszeled magad azzal minden hónapban, hogy késik? Amikor nem is késik...
2023. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6. Nem a testem nem ismerem, csak nem tudtam mi számít normális ciklus időnek. Most néztem rá arra is először, hogy kb. 4 hetente jön meg. Csak az zavart, hogy sosem egyezik a megadott idő. Honnan tudtam volna?
2023. máj. 2. 20:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az első, aki ilyenen nyafog. Gyanítom, hogy a telefonotokkal a kezetekben felnőve túlságosan bíztok mindenféle appban, és nem fejlődött még ki a kritikai érzék. Summa summárum, az app nem orákulum, csak statisztikákból tippel.
2023. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8. Mondjuk nem lennék ilyen helyzetben, ha anyám fel tudott volna világosítani arról, hogy a menstruáció mit is jelent pontosan. De amikor tizenéves korszakom elején megkérdeztem tőle, hogy az a doboz tampon a fürdőszobai tükör polcán mi is pontosan, mire való, akkor annyit mondott, hogy majd megtudom. Aztán 12 éves koromban lesokkolódva kellett szembenéznem azzal a ténnyel, hogy a fürdés közben egyszer csak vérzek valahonnan. Szégyelltem magam, mert nem tudtam, hogy mi az. Szerencsémre akkor még nem volt olyan erős, mert anyámnak is másnap tűnt fel, amikor meglátta szennyes bugyimat. Valóban nem én vagyok az egyetlen, akit az anyja nem világosít fel rendesen.
2023. máj. 2. 21:12
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó de most már 23 éves vagy és neten utána tudsz olvasni
2023. máj. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!