Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kell beutalót kérnem?

Kell beutalót kérnem?

Figyelt kérdés

Eddig magán nőgyógyászati kezeléseket vettem igénybe, de az orvosom nagyon durván felemelte az árakat, egy rákszűrés 50 ezer forint és emellett még nincs egyéb vizsgálat sem (például kenet tenyésztést külön kell kérni). Egyébként egy szavam nincs rá, mert nagyon rendes, emailben mindig elküldte a labor eredményeimet, ha bármi kérdésem volt mindig válaszolt. Azonban bevallom őszintén, hiába keresünk jól a férjemmel, ilyen árak mellett nem tudom bevállalni nála a továbbiakat, főleg, hogy babát tervezünk és speciális vizsgálatokra is szükségem lesz.


Visszakanyarodva a kérdésre, a 2. kerületben lakom, itt is van a háziorvosom. Nagyon jókat hallottam az Irgalmasrendi Kórház nőgyógyászatáról, ha első körben csak rákszűrésre és hormonvizsgálatra akarok menni, akkor kell kérnem beutalót a háziorvostól?

Elnézést, ha buta a kérdés, világéletemben magánrendelésekre jártam, háziorvoshoz is csak nagyon ritkán ha influenzás lettem, vagy hasonló...


Esetleg megbízható doktor/doktornő ajánlásokat is szívesen fogadok, akik tényleg alaposak (nem csak a kerületben). Valószínűleg nem lesz egyszerű menet a gyerekvállalás, és sok vizsgálatra kell mennem, olyan orvost keresek, aki magától tudja hova kell tovább küldenie az adott problémával, nem pedig nekem kell kikönyörögnöm (sajnosz kamaszkoromban volt ilyen, hormon problémára egyből fogamzásgátlót írtak fel, előzetes vizsgálat nélkül és kiderült, hogy véralvadási problémák miatt nem is kaphatnék, mert azok közé tartozom, akiknél az alacsony hormontartalmú is magas kockázatú vérrögképződés szempontjából).



2023. máj. 15. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
A nőgyógyászat nem beutalókötes rendelés. Viszont csak ott kötelesek ellátni, ahova területileg tartozol. És a legtöbb helyen nem lehet megválasztani, hogy kihez akarsz menni, az van ott, aki épp rendel. Ezt csak akkor lehet kijátszani, ha az orvosoknak fix rendelési napjuk van és tudod melyik napra kell időpontot kérni, hogy xy-hoz kerülj.
2023. máj. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Reprodukciós központba menjetek, ne sima nőgyógyászhoz. Nem kell beutaló
2023. máj. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1


Tehát ha ír nekem beutalót a háziorvos az adott kórházba, akkor nem tudom őket felhívni időpont egyeztetésre? Ugyanis szabad orvosválasztás van, lakcím szerint viszont sajnos Budakalászhoz tartozom, mert a kerületben csak albérletben lakom, a szüleimhez vagyok bejelentve.

2023. máj. 15. 09:17
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyelőre meddőségi ellátást nem akarok igénybe venni, 3 hónapja próbálkozunk a férjemmel, de elég hosszú ciklusaim vannak, nem vagyok benne biztos hogy van peteérésem. A menstruációm most 4 napot késik, de sajnos ez nálam nem jelent semmit, mert mindig 10 nap eltérések voltak egyes hónapokban. Ha megjön, akkor következő ciklusomban bevetem az ovu tesztet, hátha jutok valami infohoz, de ettől függetlenül szükségem van szakemberre, akinél lehetőleg nem kell otthagyni a fél vesémet mire a procedúra végére érünk. :) Másrészt örülnék ha találnék egy olyan dokit, akiben megbízom és akinél szívesen szülnék.
2023. máj. 15. 09:24
 5/11 A kérdező kommentje:
Bár most reménykedek, mert közép időben volt egy enyhe barnázásom, szóval lehet most ebben a hónapban volt ovulációm. Utána közvetlenül 3 napig is együtt voltunk. Hátha. :)
2023. máj. 15. 09:27
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

"Másrészt örülnék ha találnék egy olyan dokit, akiben megbízom és akinél szívesen szülnék."


De értsd már meg, hogy állami ellátáaban nincs orvosválasztás! Nem, nem választhatod meg, hol és kinél akarsz szülni.


Amiket írsz, azok magánellátásban támasztható elvárások. Itt nem fognak neked hormonvizsgálatot végezni csak azért, mert te úgy gondolod...


A helyedben inkább spórolnék, ha már problémás terhesség van kilátásban, mert hogy ah pont nem az a kategória, amit jó államiban is végigkísértetni...

2023. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Elvileg megkérdezheted, hogy fogadnak e, tehát meg lehet próbálni, de csak ott kötelesek rá, ahova körzet szerint tartozol. Nem jellemző, hogy fogadnak nem oda tartozóként, de egy próbát megér. Orvost általában lehet választani, de nálunk pl. akihez már nagyon sokan járnak, oda nem mehetnek újak.
2023. máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Az, hogy kinél akarsz szülni, már egy más téma. Szerintem azt már nem nagyon választhatod ki.
2023. máj. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez így elég elkeserítő. A spórolás rész rendben van, de például a mostani dokimnál a komplett szülés minden vizsgálattal együtt 4 millió forint... Lakásvásárlás előtt pedig ez nem egy biztató dolog most számomra, tudom egyéni szociális probléma. De azért elég gáz, hogy mellette meg fizetem a tb-t... Aztán lehet valami henteshez kerülök... :D


Köszönöm az eddigi válszaitokat, mindenkinek ment a zöld kéz!

2023. máj. 15. 09:44
 10/11 A kérdező kommentje:
Sógornőmet egyébként Zalaegerszegen nagyon jól ellátták, pedig mindkétszer veszélyeztetett terhes volt, kórházi bentfekvéssel és egy forintot nem fizetett a két szülésért és a vizsgálatokért. De igaz, ő területileg oda tartozik.
2023. máj. 15. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!