Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ugye járhatok terhesgondozásra...

Ugye járhatok terhesgondozásra (most a nőgyógyász részét kérdezem) magánorvoshoz, úgy, hogy szülni nem magánkórházban fogok?

Figyelt kérdés

Remélem érthetően fogalmaztam... Az érdekelne, hogy járhatok - e a már jól megszokott nőgyógyászomhoz terhesgondozásra (lakhelyemtől távolabb rendel), ha szülni meg egy lakhelyemhez közeli nem magánkórházban fogok teljesen más dokinál? Még csak elméletileg foglalkoztat a kérdés, tervezgetek, hogy ne akkor legyen idegbaj, mikor oda jutok. Jelenleg még nem vagyok terhes. Ha nincs erre lehetőség az nagyon frusztálna, ugyanis - tudom, hogy ezért sokan megköveznek-, de nekem kiemelten fontos, hogy legalább a terhességemet egy női nógyógyász kísérje végig (nyilván nő a dokim most is, hozzá járnék), egyszerűen nagyobb a bizalmam feléjük. Azért merült fel bennem a kérdés, mert arra azért talán nincs pénzünk, hogy az egész szülést is beleértve, minden egy magánklinikán történjen, de arra igen, hogy a 9 hónap alatt magándokihoz eljárjak pár hetente.

Kérlek ne hurrogjatok le, tényleg érdekelne kinek mik a tapasztalatai! Köszönöm!



2023. máj. 21. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért ne járhatnál?
2023. máj. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak azért fordult meg a fejembe, mert itt a covid alatt történt változások az eü-ben érintették a fogadott orvos dolgot is terhesség alatt... És hallottam nem túl bíztató dolgokat, bár eddig nem mentem bele komolyabban, csak most már hogy (remélhetőleg) hamarosan érintett leszek foglalkoztat a téma. Bár lehet, hogy ez csak arra vonatkozik, ha valaki a tethesgondozas alatt sem magánhoz jár.
2023. máj. 21. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyi a szabály, hogy ugyanaz az orvos ugyanazzal a BNO kóddal nem láthat el magánban és államiban is. Meg nem lehet munkaidőn kívül bejárkálni szüléshez. Az, hogy te a gondozásra hova jársz, senkit se érdekel.
2023. máj. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem lehet fogadott orvosod, azt jelenti, hogy nem lehet azt, hogy akihez magánban jársz, őt behívod a szülésre és fizetsz neki. Én is magánba jártam terhesgondozásra, minden vizsgálatot magánban csináltattam. Szokták javasolni, hogy a terhesség végén nst-re már a kórházba menj, akkor legalább bent lesznek az adataid a rendszerben stb, de nálunk pl csak a 40. héttől van nst, én viszont a kiírt dátum előtt szültem, így el sem jutottam oda. Amikor beindult a szülés, bementem/tünk a körzetes kórházba, akkor jártam ott először.
2023. máj. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!