Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 24 évesen milyen szűrővizsgála...

24 évesen milyen szűrővizsgálatokra kellene évente járni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves nő vagyok, egészségügyi panaszok nélkül, kb 10 kg túlsúllyal (ennek leadásán dolgozom). Anyukámmal sosem volt bizalmi kapcsolatunk, sosem beszéltünk a szűrővizsgálatokról. Mostanra lett fontos nekem, hogy foglalkozzak az egészségem megőrzésével.

Szégyen, nem szégyen, ciki, nem ciki, de töredelmesen beismerem, hogy sosem voltam még például nőgyógyásznál (szűz is vagyok).

Nőgyógyászon kívül, milyen orvoshoz kellene még mennem? Ami még biztosan tervben van, az az anyajegyeim átnézetése bőrgyógyásszal.

Milyen szűrővizsgálat lehet még indokolt ebben a korban? Mammográfia esetleg?


Köszönöm a segítséget!



2023. máj. 25. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
A te korodban a nőgyógyaszati vizsgálat évente éppen elég,és nem szégyen,meg ciki,hogy szűz vagy. :)Az orvos se nevet ki, vagy furcsál emiatt látott ennél sokkal furcsább dolgokat is.
2023. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Tüdőszűrés és általános laborvizsgálat. A túlsúly máris gyanússá teszi az egészségi állapotodat.
2023. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Szűzen panasz nélkül nőgyógyászhoz menni szerintem felesleges. Vérképet érdemes nézetni meg fogászati szűrésre is érdemes menni. Munka alkalmassági és jogosítvány miatt úgyis meg szokták kérdezni a legfontosabbakat.
2023. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Nogyogyasz, rakszures.

Evente egy nagylabor, alapokkal, tsh-val, hga1c-vel.

Tudoszures.

Anyajegyszures.

Evente, felevente fogaszat.

Hasi ultrahang, pajzsmirigy ultrahang.


Ennyi idosen korulbelul ennyi.

2023. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
hasi ultrahangra még a betegeknél is 3 hónapos várólista van.. egészséges ember be se jut.
2023. máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Panasz nelkul minek menjen bárki is ennyi vizsgálatra ??


Lábamat se ragasztom le sebtapasszal, ha nincs rajta seb..

2023. máj. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

"Panasz nelkul minek menjen bárki is ennyi vizsgálatra ?"


Tudod mennyi mentálisan instabil és boldogtalan ember van akinek teljesen sivár és unalmas az élete ezért rendszeresen szűreti magát mindenféle hülyeségre mert azt hiszi hogy az egészségével van a gond miközben az élete egy kalap sz@r?


A vizsgálatokra járók 80%-ának egy alapos pszichológiai kivizsgálásra lenne szüksége.

2023. máj. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Amikre én megyek évente 25 évesen:

- méhnyakrákszűrés

- nagylabor

- anyajegyszűrés

- fogászat

2023. máj. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Na már megint szüzes nőgyógyászos pali. hiányzott.
2023. máj. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!