Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek tényleg rákos?

Szerintetek tényleg rákos?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a sztorit többször feltettem régebben amikor aktuális volt, most ismét aktuális ez az egész történet.


Sztori:

Anyukának a hónaljában már több mint 6-5 hónapja (balban) keletkezett egy nyirokcsomó, voltunk vele orvosnál, aki antibiotikumot adott neki de nem múlt el teljesen csak kicsit kisebb lett. Ezután jött neki később persze itt is telt el idő a mellultrahang, ahol el mondták neki, hogy mekkora is az a nyirokcsomó. Holnap kell menni megnézni megint őt ezzel kapcsolatban.

Kiderült, hogy már múlt hónapban mehettünk volna vele az orvoshoz, hogy megnézze csak nem mer jönni.


Amit tudnotok kell anyukámról az az, hogy ő sokszor azt mondja magáról, hogy rákos rákos rákos rákos. Nagyon kikészítette a családot, hogy diagnosztizálja magát engem is idegesített.

Szerintetek alaptalan a diagnózisa, vagy tényleg komolyabb baj is állhat ez mögött?


Stresszes életet él, 40 éves jelenleg, és eléggé meg is hízott is, pajzsmirigy baja is van elvileg (legalább is ő ezt mondja, a hízás nem ettől van neki, hanem az egészségtelen életmódja miatt)



2023. máj. 29. 19:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább a pszichéje nincs rendben anyukádnak, sajnos.

Félelmei, szorongása van, de hárít is, kompenzál az egészségtelen életmóddal. Sajnos okozhatj a pajzsmirigybetegség az egészet, a pszichés problémákat is, de fordítva is történhet: az életmódja betegíti meg.

Legjobb lenne rendesen kivizsgálni, életmódját helyretenni és pszichológushoz irányítani.

2023. máj. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mekkora az a nyirokcsomó?

reaktív?

2023. máj. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"ő sokszor azt mondja magáról, hogy rákos rákos rákos rákos"

Ez szorongásos problémára utal. Mindenképp pszichiáter kellene, mert ha tényleg ilyesmi áll a háttérben, azt kezelni kell.

Ha antibiotikum segített és az ultrahangon is nyirokcsomót mondtak, akkor nem valószínű, hogy komoly probléma van, de ezt laikusként mondom, mindenképp menjetek el a szükséges kivizsgálásokra.

2023. máj. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Hogy rákos ezt tutira csak onkológus tudná megcsináli amíg ez nincs meg addig fölösleges f@snia.
2023. máj. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát ha onkológus nem mondta, akkor nem rákos. Inkább hipohonder (ha jól írom)
2023. máj. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom ahogyan ti írjátok de minél jobban csinálja, én nem tudok el menni dolgozni húzza az időt is... (19 éves vagyok)
2023. máj. 29. 20:10
 7/16 A kérdező kommentje:

#2

Rá volt írva a lapjára, hogy milyen de elfelejtettem.

2023. máj. 29. 20:11
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Inkább 2x legyen át nézve mint egyszer sem! Ő az édesanyád,támogassd őt,legyél ott ha tudsz a vizsgálaton,és ha 100% hogy minden rendben akkor segíts neki a családdal keresni egy pszichológust mert lehet más probléma van.

DE LEHER EGY TELJES KÖRŰ VIZSGÁLAT SEM LENNE ROSSZ ÖTLET. Főleg a pajzsmirigy miatt

Minden jót nektek és remélem minden jóra fordul🙏

2023. máj. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem akar el menni, hanem húzza az egészet, én meg depressziós vagyok hogy 1 éve itthon ülök vele és nincsen munkám. Várom ezt a holnapot is, hogy el vihessem remélem végre el mondják neki szemtől szembe hogy nem rákos mert már unom ezt a helyzetet. Én is mondtam neki a vizsgálatot ő nem akar, hanem csak sírni kezd. Én végig vele mentem most is vele megyek, de mondja meg az orvosoknak is, hogy mit is gondol saját magáról mert szeretnék minél hamarabb el jönni itthonról.
2023. máj. 29. 20:59
 10/16 anonim ***** válasza:
Szegény, nagyon rossz ezt olvasni. Én is nagyon szorongok az ilyesmiktől, úgyhogy valamennyire átérzem. Pszichiáterhez mindenképp menjen el a szorongás miatt.
2023. máj. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!