Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan "zajlanak" az egészségü...

Hogyan "zajlanak" az egészségügyi kaparás előtti, alatti, utáni dolgok?

Figyelt kérdés

Nem magáról a beavatkozásnak, hanem,PL.: hogy előtte mennyivel kell bemenni a kórházba, aznap nem szabad semmit enni, meddig tart a műtét, műtét után mennyi idővel engednek haza, mikor mehetek újra dolgozni (fizikai munka), mennyi idő után lehet ismét belevágni a babaprojektbe...

Az altatás a szobában történik-e,és ott kell magamra venni az ottani műtős ruhát, vagy előbb fel kell feküdni a műtős asztalra, majd akkor altatnak?

Köszi a segítséget!


2010. okt. 12. 22:09
 1/8 anonim válasza:
100%

Abban a kórházban ahol én voltam,így működött.A műtét előtt 2 órával feküdtem be,és kb. 3 órával utána jöhettem haza.Szóval szerintem ha reggel mész, akkor délután már ki is engednek,de ha délután van a műtét nagy esély van rá,hogy benntartanak 1 éjszakát.A ruhát nekem már rögtön adták,de szerintem ahány kórház annyi szokás.

Dolgozni szerintem lehet menni,de én ajánlok néhány nap pihenőt.

A köv babaprojektre nálunk 3 hónapot mondtak.

A műtét kb. 10 perc.

2010. okt. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt!
2010. okt. 13. 09:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Missed ab.-od lesz? Ha igen és még nem szültél, az kicsit hosszabb lesz. Előtte kb 12 órával felraknak egy méhszájtágítót ott a kórházban és csak aztán műtenek. A műtét maga rövid altatásban megy (20 perc), engem a műtőben altattak be, mire a műtét véget ért, pont fel is ébredtem. Utána pár órás megfigyelés és távozhatsz. A fizikai terhelésről annyit mondtak, hogy lehetőleg 2-3 napig maradjak otthon és ne emelgessek. 6 hétig szigorúan tilos a nemi élet, a tamponhasználat, uszoda, kádfürdő. Hőemelkedés, láz, erős vérzés, rosszullét esetén pedig azonnal jelentkezni kell a műtétet végző orvosnál.
2010. okt. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja még annyi, hogy a műtős köpenyszerű ruhát a szobádban adják rád, majd letol a beteghordó a műtőbe.

Az első rendes menstruációd a műtétet követően 4-6 hét múlva fog jelentkezni.

2010. okt. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem missed ab. lesz, egészségügyi célból kell.
2010. okt. 14. 13:02
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem akar elmúlni a vérzésem...

Na de műtét előtt közvetlen, ha nem lehet betétem, "elcsöpögetem", míg a műtőbe érek... Bocsi. De nagyon félek ill. tartok ettől a dologtól. Igazából én még nem voltam korházban.

2010. okt. 14. 13:04
 7/8 anonim válasza:
Már nem egy friss kérdés, de ez utóbbi engem is érdekelne, ki hogyan oldotta meg. Légyszi válaszoljatok!!
2011. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nme friss válasz, de én bugyiban mentem a műtőig, mert én ugyan nem fogok csöpögni. Ott betették egy kis zacskóba, és visszakaptam műtét után.
2014. ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!