Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Yasminelle fogamzásgátló...

Yasminelle fogamzásgátló tabletta.1 év után megvonásos vérzés?

Figyelt kérdés

Esküszöm használtam a keresőt, de erre nem találtam a választ. Egy éve szedem a Yasminelle fogamzásgátló tablettát, és idáig nem volt gond. Most Január 1-jén szeretkeztünk a párommal, és dec. 25-én kezdtem el az új levelet (tehát 1 hete).

Január 1-jén közvetlenül szeretkezés után egy vércsík volt az alsóneműmben, de nem tulajdonítottam jelentőséget neki, mert "kicsit durvák" voltunk. Ma viszont normál menzesz-szerű tüneteket produkáltam, nagyon enyhe, alig érezhető alhasi fájdalom, és szintén enyhe, de barnázásnál azért jóval erősebb vérzés.

Megrökönyödve olvasom a keresőből kidobott, beágyazódást követő vérzést, de egyik sem említi a fogamzásgátló tablettát is mellé.

Senkit nem tudok megkérdezni, lehet cseszegetni is felőlem, csak írjatok valamit ezzel kapcsolatban.

Sok olyat hallottam, h lehet az ember terhes fogamzásgátló mellett, de egy év után?


2009. jan. 2. 20:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Jaj azt elfelejtettem írni, hogy 26-án tüszős mandulagyulladást kaptam, és egymás után kétféle antibiotikumot kellett szednem. Mindkétszer említettem a fogamzásgátlómat, azt mondták jó lesz...
2009. jan. 2. 20:50
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ez nem megvonánsos vérzés, hanem közti vérzés. Azaz 2 mensi között jelentkező kisebb mennyiségű vérzés. Ez lehet gyógyszer mellékhatás...én annak idején Gracialt szedtem, és kb 1,5 év után volt ilyen. Nem tudtam, mi ez, elmentem dokihoz, és ő mondta, hogy ez a gyógyszer késői mellékhatása, nem kell aggódni. Nekem utána már nem fordult elő.

Válaszolva a másik kérdésedre, igen, teherbe lehet esni fogamzásgátló mellett. De ez valószínű túl korai lenne még nálad, hiszen kb egy hete volt a mensid, tehát a peteérésed kb 1 hét múlva esedékes, ami kell ahhoz, hogy egy spermium megtermékenyítse, aztán ott még kb 12-14 nap, mire beágyazódás van...szóval a következő esedékes mensid időpontjában lenne kb. a beágyazódás utáni vérzés...ha ez az lenne.

Ha nyugtalan vagy, keress fel egy nőgyógyászt! Ő azért biztosabbat tud mondani.

2009. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ, természetesen föl fogom kersni a nőgyógyászom is, csak ő csütörtökön tud fogadni, addig meg örülök, hogy mások is felvilágosíthatnak :)
2009. jan. 2. 22:53
 4/7 A kérdező kommentje:
legyen kiegészítő védekezés?
2009. jan. 2. 22:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosra akarsz menni, akkor persze, hiszen sosem lehet tudni;)
2009. jan. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Helló,

nekem hasonló estem volt a yasminelle-el, csak 9 hónap után. először csak pár napig tartot, de a következő hónapot végigpecsételtem. a doki nekem azt mondta, hogy ez annak a jele, hogy a szervezetem megunta ezt a tablettát, és így védekezik ellene. felírt helyette egy másikat, azzal minden ok.

ha nem múlik, szerintem menj el dokihoz, az a biztos.

2009. jan. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, csak kiderült, h antibiotikum volt... Pedig direkt szóltam is a dokinak, aztán tessék, most itt állok teljesen megzavaradott szervezettel, a nődoki is azt mondta, lehet a kövi hónapban sem lesz még teljesen visszaállva. Köszi még egyszer.


Magyar orvosok, na...

2009. jan. 12. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!