Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A méhszájseb fájdalmas?

A méhszájseb fájdalmas?

Figyelt kérdés

Ma állapította meg a doki, hogy méhszájsebem van... Azt, hogy mi lesz a későbbiekben, a citóm eredményének függvényében fogja megmondani.

Kicsit beparáztam... Volt már valaki hasonló helyzetben?


2008. jan. 9. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egyszer,és el is múlt,csak hagyni kellett begyógyulni.

Ha nem érzel fájdalmat,akkor miért kérdezed,h fájdalmas-e???Inkább csak kellemetlen.

2008. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze. :) Gyakran előfordul.

A méhszájsebnek több oka is lehet és ezek közül csak elenyésző esetekben áll valami nagyon komoly baj a háttérben.

Néha elegendő ha az ember ecsetelésre jár és van úgy (pl én is jártam így), hogy magától elmúlt szépen nyomtalanul. És néha sajnos műteni kell. Valóban várd meg mit mond a doki.


"A méhnyak különböző elváltozásai, a méhszájrepedés, méhszájseb, a kolposzkóppal (nőgyógyászati mikroszkóp) észlelhető kóros hámelváltozások, citológiai eltérések, műtétet igényelnek. E betegségek egy része krónikus gyulladást tarthat fent, mely gyakran ismétlődő hüvelyi váladékozásban nyilvánul meg. Az elváltozások más része - műtéti kezelés nélkül- a későbbiekben rosszindulatú daganatfejlődés alapjául szolgálhat. A fentiek közül, a méhszájsebként közismert elváltozás lényege, hogy a méhnyakat bélelő, nyáktermelő hámszövet, részben beborítja a méhszáj külső, hüvely felé eső, területét is. Az állandó váladéktermelés folyamatos irritációt okoz, alapjául szolgál a visszatérő krónikus hüvelyfertőzéseknek. Az állandóan kiújuló hüvelyi folyás mellett, a szexuális életet is zavaró méhszáji fájdalom, valamint vérzés is jelentkezhet. Mivel jelenlegi ismeretek szerint a méhszájseb és a rosszindulatú daganatok kialakulása között közvetlen kapcsolat nincs, mindössze egy, a mindennapi életet zavaró elváltozásról van szó."

2008. jan. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem készer volt méhszájsebem. Nem fájdalmas. Vizsgálatkor vette észre a doki. Nekem az akkori nőgyógyim lefagyasztotta. Nem fájt. Utána 2 hét szex-tilalom, és szépen rendbejött.
2008. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!