Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 1,5 hónapja nem jön meg a...

1,5 hónapja nem jön meg a menzeszem, terhes nem vagyok, voltam nőgyógyásznál is. Miért nem jön meg?

Figyelt kérdés

Mik azok a dolgok,amiktől ennyi ideig kimarad?


18L


2010. nov. 12. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Eddig pontos volt? Van úgy, hogy minden ok nélkül kimarad, aztán utána megint pontos lesz.

"Ennyi ideig?" Drágám, nagyon sok nő küzd vérzészavarral, van, akinek hónapok, félévek maradnak ki, egy kimaradás/késés az semmi, örülj neki, hogy neked már ez is nagy dolognak számít.


Amúgy ezer és egy oka lehet, lehetetlen felsorolni ide az egész nőgyógyászati szakterületet. Lehet pl. ciszta, de ha voltál nődokinál az valószínű látta volna az ultrahangon. Lehet hormonális probléma miatt, lehet hirtelen fogyás-hízás miatt, stressz miatt, egyéb betegség miatt, stb. Szexuális élet megkezdésekor tipikusan megkavarodik kicsit a vérzés, nem egy barátnőm tapasztalata annak idején.


Szóba jöhet valamelyik? Amúgy szerintem ne aggódj, biztos meg fog jönni időben a következő.


26/N

2010. nov. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Eddig se volt teljesen normális,volt hogy 3hétig megvolt :S De mostanában meg minden hónap 10-11-e körül megjött. Aztán most kimarad.Nőgyógyász javasolta is a fogamzásgátlót,hogy hátha attól valahogy beáll.

Az utóbbi időben fogytam,stresszeltem is,gondolod hogy ez áll a hátterében?:/

Amúgy köszönöm a válaszod :)

2010. nov. 12. 11:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd, az a helyzet, hogy a fogamzásgátló csinál egy mesterséges vérzést. Azért lesz szabályos, mert a kikapcsolja a petefészkeidet és teljes mértékben a gyógyszer irányítja a vérzést. Amint abbahagyod, a helyzet olyan rossz lesz, mint most, vagy még rosszabb... Hidd el, saját tapasztalat! Nekem 17 évesen írtak fel fog.gátlót a "ciklus rendezésére", 24 évesen hagytam abba, persze ott folytattam, ahol 17 évesen abbahagytam... Szóval csak ezért ne szedd, mert nem segít, csak elfedi a problémát, ami utána hatványozottan tér vissza.


Amit én neked inkább javaslok, hogy valamilyen természetes módszerrel próbálj rásegíteni a szabályos ciklusra. Vannak teák, amik állítólag csodát tesznek a szabálytalan ciklussal. A cickafark és a palástfű.


Írd be ide a keresőbe, nagyon sok kérdés volt már ezekről, hogy hogy kell alkalmazni, én nem tudom pontosan, hülyeséget meg nem akarok mondani. :)


26/N

2010. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a segítséged :)
2010. nov. 12. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!