Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan mondjam meg anyunak...

Hogyan mondjam meg anyunak hogy el szeretnék menni gyereknőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Vannak problémáim, ezért szeretném ha megnéznének, hogy minden rendben van-e, de anyu azt mondta nem szeretne elvinni, mer még korai

15 éves vagyok, tényleg korai?


2009. jan. 10. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ, mi a probléma. Ha mondjuk egy éve menstruálsz, és rendszertelen, akkor felesleges ezzel nőgyógyászhoz menned. Gondolom anyukád jót akar neked, és azért nem akar orvoshoz vinni, mert nem olyan nagy a baj. Ha mégis, akkor viszont rágd a fülét. Vagy ha nagyon nem akar elvinni, akkor mond meg, hogy te elmész egyedül is. Ha nem segít neked ebben a helyzetben, akkor megoldod egyedül. Nálam ez hatott, amikor én 18 évesen elmentem, mert hónapokig nem menstruáltam. Anyukám nekem is azt mondta, hogy ne menjünk, de mondtam, hogy én elmegyek nélküle is, ha kell.
2009. jan. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy korai. Hogyan mondd el? Őszintén. Ha úgy érzed, hogy nem vagy rendben, akkor Te is megnyugszol, ha megnéz az orvos, legfeljebb azt mondja, hogy nincs semmi baj. Ültesd le anyukádat, és mondj el neki mindent. Még az is lehet, hogy valójában minden rendben van, és ő is meg tud nyugtatni, de ha nem, az orvos segíteni fog.
2009. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnyugtatna egy vizsgálat, akkor mindenképp kérd meg anyukádat, hogy te ezt szeretnéd.

Nekem 11 évesen jött meg az első, és annyira rendszertelen volt, hogy 2 hetente véreztem, és nem akart beállni, mi is elmentünk gyereknőgyógyászhoz, végülis jól tettük.

2009. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elég sok fehér folyásom van , és kellemetlen szagú, meg hát a mensim sem olyan hude pontosan jön meg, ami suli miatt zavaró ha ott jön meg. Bár annak örülök, hogy csak 3 napig tart :D
2009. jan. 10. 21:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt bizony fertőzés okozza, anyukád meg fogja érteni. Remekül kezelhető, de magától nem fog elmúlni, vagy csak szövődményekkel. Orvos segít.
2009. jan. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbálj anyukáddal beszélni, meg fog érteni (remélem), ha meg nem, hát menj el egyedül, mert ez fontos.
2009. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg anyukadnak, hogy nem tudod mi az, de van furcsa szuros szagu folyasod. Ilyen regebben nem volt. Ha nem visz el, akkor menjel el egyedul a hazi orvosodhoz, es majd o segiteni fog, hogyan tovabb. Lehet hogy o is ad valamit neked, ha nem, akkor megmondod, hogy a nogyogyaszhoz kuldjon tovabb. Anyukad csak kapcsolni fog, hogy igen, neki a kotelessege tegedet elvinni!

Az orvos viszont nem fogja tudni beallitani neked a menstruaciodat ugy, hogy ne az iskolaba jojjon meg. Amikor mar varhato, tegyel napi tisztasagi betetet a bugyidba. Ez nagyon kicsi, nem erzed.

2009. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
elmehetsz egyedül felnőtt nőgyógyászhoz is sztk-ba,nem fog elküldeni (persze csak akkor tedd,ha anyud nem enged vagy nem visz el)
2009. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

elmehetsz nélküle is, nem is fog róla tudni. Persze ha nem visz el. Mond meg neki, hogy szted elkaptál valamit a suli wc-n. Ha nem kezelik ki, tovább is adhatod másoknak, és minél később kezelik, annál jobban szaporodnak a kórokozók, gombák, aminek később súlyosabb tünetei és szövődményei lehetnek.

Nem fog rád a doki furcsán nézni, neki ez teljesen normális, hisz minden nap lát ilyen fiatal lányokat, mint te.

2009. jan. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!