Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet úgy fogamzásgátlót...

Lehet úgy fogamzásgátlót felíratni, hogy nem vizsgálnak meg?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem.
2010. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első levélnél nem, mert ott nagyon is kell a vizsgálat, ne akard elkerülni, rengeteg komoly betegségtől véd meg az az 5 perces vizsgálat

a többinél lehet, mert háziorvos is felírhatja

2010. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ha a fogamzásgátlóhoz felnőttél, akkor ahhoz is fel vagy nőve, hogy meg merjed magad vizsgáltatni. Ha nem, akkor ne szedj gyógyszert.


Nem értem, van pár barátnőm, akik egyszerűen nem mernek elmenni nőgyógyászhoz, és lassan 20 évesek lesznek.

5-10 perc, nem a világvége, és amikor kisétálsz, majd rájössz, hogy milyen kis "hülye" voltál, hogy ennyire féltél tőle.

2010. nov. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos felénk lehet úgy feliratni. A nőgyógyászom 16 éves koromban csak úgy hasraütésre felírt egy gyógyszert nekem mindenféle vizsgálat nélkül. Erről ennyit. Ha ilyenhez kerülnél keress egy másikat, aki meg is fog vizsgálni.
2010. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elvileg meg kellene vizsgálni előtte. Az más kérdés, hogy jó pár orvos "elfelejti. Én a helyedben kivizsgáltatnám magam előtte.
2010. nov. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért nem akarod, hogy megvizsgáljon a nőgyógyász?
2010. nov. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor én életemben először elmentem nőgyógyászhoz,még szűz voltam, és fogamzásgátlót szerettem volna felíratni,mert akkor alakult ki az első komoly kapcsolatom (20 éves voltam).Az orvos meg akart vizsgálni,de közöltem vele,hogy még szűz vagyok,így eltekintett tőle,és felírta anélkül a gyógyszert.Hozzáteszem: a hüvelyi vizsgálaton és rákszűrésen kívül fogamzásgátló felírása előtt rá kellett volna kérdeznie a családban előforduló szív-és érrendszeri megbetegedésekre, túlsúly-hajlamra,trombózishajlamra, az esetlegesen fennálló szív és érrendszeri betegségeimre (ami van!), de ez eszébe sem jutott, egyáltalán nem foglalkozott az egésszel,csak a kezembe nyomta a receptet...


Biztosan minden orvos más,de az enyém elég hanyagul viszonyult a dolgokhoz...De arra volt esze,hogy "viccesen odavesse": "nagy lehet a szerelem,ha eddig nem voltam senkivel,most pedig fogamzásgátlót íratok"...


Akkor váltottam le azt az orvost...


Üdv:25/L

2010. nov. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért nem akarom hogy megvizsgáljon mert szűz vagyok,és nem akarom hogy Ő nyúlkáljon ott elősször! Amúgy egy hormonális dolog miatt lesz felíratva!(nem szex tárgya végett)
2010. nov. 19. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!