Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Thyreoid. Peroxidaz. AAT: 226...

Thyreoid. Peroxidaz. AAT: 226 IU/ml, Anti TPO: 22,6 IU/ml, Autoimmun thyreoiditis. Ez pontosabban mit jelent? A méh nyálkahártyáját mivel lehet erősíteni?

Figyelt kérdés

Kedves Kismamik!

Van köztetek Akinek erős pajzsmirigy betegsége van és már egyszer el is vetélt?

Nekem februárban kellett megszülnöm 19 hetes iker babáimat, mert leállt a szivecskéjük. Akkor nagyon magas volt a TSH-m. Jelenleg 5 hetes kismami vagyok és nagyon félek, hogy megismétlődik, főleg így, hogy mai vérvétel eredményem, ami Thyreoid.peroxidaz.AAT: 226 IU/ml és TSH: 5,867 mlU/L, Anti TPO: 22,6 IU/ml. Diagnózisként egy régebbi betegségemet is beírták: Autoimmun thyreoiditis.

Nagyon félek. Ti tudjátok, hogy pontosabban ez mit jelent?

A doki nagy kikérdezésemre valami olyasmit mondott, hogy a méh nyálkahártyáját folyásolja be, ami meg ugye a terhességmegtartást?!?

A méh nyálkahártyáját mivel lehet erősíteni?

Nagyon köszönöm, ha válaszoltok!!!


2010. dec. 6. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Szedsz a pajzsmirigyedre hormonokat? Csak azzal lehet segíteni, hiszen ha az egyik hormonális dolog rendben van ,akkor a másik is jól működik. Nekem erőt túlműködésem van, nem is értették az orvosok, hogy hogy eshettem teherbe ráadásul maglehetősen gyorsan, ahogy elkezdtünk próbálkozni. Szerencsére nem volt semmi baj. Két terhességet csináltam így végig. Ha kell vérvételre menni a baba miatt, mindig kérj pm hormonokat is, hogy lássátok, hogy áll a szint. Drukkolok, hogy ne legyen semmi baj! Azt érdemes lenne még megkérdezni a nőgyógyásztól, hogy tud-e adni, érdemes-e szedni valamit, ami pluszban védi a terhességet. Erről nekem nincs tapasztalatom.
2010. dec. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, 99 óta rendszeresen szedek L-Tyroxint. De hogyan lehet, akkor most rossz ez is? Elég csak az L-Tyroxint szednem vagy külön kellene valami az autoimmun vagy a méhnyálkahártyára is?

A pm hormonok azok mik?

A nőgyógyász Utrogestant írt fel a vetélésem miatt, de a véreredmény ma jött meg, azt még nem látta.

Köszönöm.

2010. dec. 6. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:

pm- pajzsmirigy

tehát kaptál a nőgyógyásztól az előző vetélés miatt gyógyszert, ami segít megtartani a terhességet, ez jó. A hormonszintet kell állandóan ellenőrizni, de ezt akkor úgyis fogják. Ne aggódj, minden rendben lesz.

2010. dec. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem TSH-t néznek. Ez elég?

Köszönöm.

2010. dec. 6. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!