Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hallottatok már a méhnyakrák...

Hallottatok már a méhnyakrák elleni védőoltásról? Mennyibe kerül? Hol kapható? Kinek ajánlatos?

Figyelt kérdés
2009. jan. 28. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

rák ellen oltás...? na ezt meg hol hallottad?

Megelőzés: járj szűrésekre, egy férfival élj szexuális életet, aki alaposan megmossa a 'kedvencet' visszahúzva a bőrt.

2009. jan. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
100 000 Ft körül van, 1. szex előtt célszerű beadatni. A nőgyógyászod biztos tud neked válaszolni.
2009. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Múlt héten hívtam fel a dokit ez miatt.A kislányomnak szeretném beadatni,bár még csak 9 éves.Azt mondta,h 15-16 éves korban kell beadni,3 szuri és tényleg 100000ft.A HPV ellen véd.De állitólag vannak olyan iskolák ahol minden lány ingyen megkapja.Én sikeresen kigyógyultam,ezért adatom majd be neki,h,legalább őt megvédje!Én azt javaslom,h aki teheti adassa be magának!
2009. jan. 29. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Én is beadatnám magamnak, ha nem kerülne annyiba. Pedig én még fiatal vagyok, 19 éves, és csak egyetlen partnerem van, meg szűrésre is rendszeresen járok.

Szerintem hiába is fogják népszerűsíteni az oltást, ha az embereknek nincs feleseleges 100.000 forintjuk kifizetni.


Az első válaszadó vákuumban él, vagy hol?

2009. jan. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Igen,100ezer forintba kerül kb.,a nőgyógyász tudja ajánlani,és beszerezni,viszont nekem azt mondták,hogy ha már meglévő szexuális párkapcsolat van,akkor már nem igazán van neki eredménye és értelme,ezt a 19 éves első szexpartneres lánynak mondanám.Egyébiránt nekem is azt mondta a doki,hogy első menstruáció előtti 1-2 évben adják be,ez 10-11 éves kor.Ha ő hazudott,akkor én is.:)

2009. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló mondandójában van igazság: a máhnyakrák ellen nincs oltás, csak a HPV vírus bizonyos fajtái ellen, amik a méhnyakrák esetek EGY RÉSZÉT okozzák. Tehát attól, h valaki megkapja, még lehet méhnyakrákja. Na de a vírussal való fertőződés felelősségteljes szexuális élettel elkerülhető, ezért akinek nincs pénze az oltásra, annak sem kell kétségbe esnie! Óvszer!

Amúgy tényleg 100.000 Ft, és az első szexuális aktus előtt kell beadatni, általában 14-15 évesen szokták (bár sok esetben ez már manapság elkésettnek mondható :S)

2009. jan. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Félreértették páran a válaszomat, azt hiszem.

Az egyetlen partner a párom, akivel már négy éve együtt vagyok, ő az első szexuális kapcsolatom. És nem vagyok az a fajta, aki csak a szexre tart fenn egy embert.

De én úgy hallottam, hogy idősebb korban is beadják, csak ha már fertőződött valaki, akkor nem nyújt védettséget.

2009. jan. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!