Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A betétet hogyan kell használn...

A betétet hogyan kell használni? És a tampont?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert én még csak 14 éves vagyok és a nagymamám nevel ő meg nem tud válaszolni a kérdéseimre!
2009. jan. 29. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

A bete´t egyszerü.Van szárnyas és normál.A szárnyas biztonsa´gosabb..

csak egyszerüen lehúzod a ragasztó csíkot és felragasztod a bugyid belsejére.

A tampon már ma´s tészta.

Elözször neked nem ártana a betéttel kezdeni.Gondolom,hogy még szüz vagy.?

Mindíg tiszta kézzel kezdj az egészhez.

Leveszed a tamponról a fóliát.A`llt mindenki a mutatóújával szokta felhelyezni a hüvelyben annyira ahol már nem érezni,hogy ott van.

Lényeg max 6órát hagyd bennt.Azt pedig érezni fogod,hogy mikor telik meg,mert lejjebb csúszik.a kivétel pedig nagyon könnyü,ha televan.egyszerüen kicsusszan ahogy meghúzod a madzagját.

ha bármi kérde´sed van írj bátran privit.

12 hónapos kisla´ny anyukája.

2009. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A betét adja magát ahogy kicsomagolod. Nagyon egyszerű a fehérneműre ragasztod és kész. A szárnyas jobb mert nem gyűrődik és megvédi a bugyidat is. A tampon más, azt ha kicsomagolod ( mondanom sem kell tiszta kézzel) az ujjaddal feltolod a hüvelybe. Tampon használatakor azért érdemes tisztasági betétet is használni.
2009. jan. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Szia.


Betétet a következőképpen használd:

1.Vegyél egy Always pl.normál betétet,amit mikor reggel felébredsz,rögtön berakod az éjszakai helyére(ha lehetőséged van rá,fürödj le menstruáció közben reggel és este is,de csak szigorúan zuhanyozni szabad).Vannak szárnyas fajták,amit a széles fenekű bugyikon a legcélszerűbb használni,mert nem csúsznak el,de hogyha sportolsz,és rövidnadrágot hordasz,akkor kilátszik sajnos,tehát mindenképp hosszúnadrágban sportolj olyankor.Ezt naponta 4-5 óránként kell cserélgetni,ha szükséges hamarabb.Ezt úgy látod majd meg,hogy átázik-e,vagy sem.Én azt javaslom,hogy míg ki nem tapasztalod,mennyi vérzésed van pontosan,tarts magadnál váltóbugyit.

2.A tampont,főleg ha még szűz vagy,egyenlőre nem javasolnám.De ha mindenképp próbálkozni akarsz vele,akkor csak MINI OB-t használj,amit ki kell bontani,a rajta lévő madzagot megfogni,és felhelyezni a képek alapján a hüvelyedbe,amíg már nem érzed,hogy bent van,és szintén hasonló módon cserélgetni.De mint írtam is,először a betéttel ismerkedj meg.

3.Éjszakára pedig kapható éjjeli betét,amit szintén a legelején szerezz be,míg meg nem szokod,hogy mikor,hány óránként kell cserélgetni őket.


Annyit azért megkérdeznék,hogy nagymamád hány éves?Hacsak nem nagyon későn szült a dédid,akkor 50 és 60 év között van valahogy a nagyid,akkor miért nem tudja ezeket?Az én nagyim 70 éves,de ő is használt már betétet?!

2009. jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%

Utolsó válaszadó vagyok.


Szeretném megérdeklődni a "kedves" lepontozóktól,hogy mi az ördög rosszat írtam,ami miatt 54%-ra le kellett húzni?

Mivel szinte egy pillanatban küldtük el első háromként a válaszainkat,így szinte ugyanazt írtam,mint az első,ő 100%-os,én 54?Hogy van ez?Ha már lehúztok,legalább írjatok,miért teszitek!A piros kezecskéket nyomkodni könnyű,fogalmazni már nem annyira?

2009. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Mert valószínü,hogy megfelelö érte´kelés kell ahhoz,hogy 100%-os legyen

egyébként is.Ez annyira felesleges..Minek kell itt pontozni???

ez nem arról szól,hogy hány százalákos választ írtál.Vagy ha igen,ne ide írj választ már ne haragudj...

Hány olyan válaszom van ami jó,még sem 100%,de van amelyik nincs is e´rtékelve!!!!E`s???Hol a probléma???

Ezt az egész pontozást meg kellene szüntetni..

Az elsö vagyok.

2009. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!