Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A méhszájseb begyógyul magától?

A méhszájseb begyógyul magától?

Figyelt kérdés
Ha igen mennyi idő kell neki? Godnolom a szex addig kizárva.
2011. jan. 12. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
ezzel nem szabad játszani mert nagyon hamar elrákosodhat.
2011. jan. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én nem játszok vele, és nem ez volt a kérdés. Orvosnál voltam ő mondta, hogy van egy pici, kaptam hüvelyhelyreállítót, de azt nem arra, semmit nem mondott mit csináljak vele, megkérdezni meg elfelejtettem.
2011. jan. 12. 17:14
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
csak azért modnom,mert anyukámank 3 hónap alatt rosszabbodott annyira,hogy műteni kellett.
2011. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vérzéssel is járt a méhszájsebem pár évvel ezelőtt. Néhányszor el kellett mennem ecsetelésre, de aztán a vérzés elmúlt. Azt mondták, hogy addig, amíg nem szülök, addig ne csináljunk vele semmit. Illetve azt is mondta a doki, hogy esetleg nehezebben fogok teherbe esni. De második próbálkozásra sikerült:-))

Azóta semmi panaszom nincs, de persze oda kell rá figyelni és a rákszűrést gondosan, pontosan megcsináltani.

Ha nincs panaszod (pl.: vérzés), akkor nincs igazán más tennivaló, de állítólag ez nem múlik el, tehát örök életedben megmarad.

2011. jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Fura a dokid. Még nem hallottam arról, hogy a méhszájseb magától begyógyult volna. Arról igen, hogy be kellett feküdni a kórházba, és műtéttel tüntették el a sebet, még a legkisebbet is. Akkor is szövetmintát vesznek mindenkitől, mert az első válaszoló nem írt butaságot. Értem, hogy mást kérdeztél, de ő sem gondolhatta, hogy az orvosod elfelejtett tájékoztatni.
2011. jan. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok marhaságot is írtak, de igazság is van.

Tehát. A méhszájseb nem valódi seb, hanem a hámréteg elváltozása (ezért lehet belőle rák). Ha már vérzik is, az súlyosabb eset.

Van olyan, ami magától elmúlik, esetleg ecseteléssel, és van olyan, ami nem, azt műtik. Ha kicsi, megvárják, míg befejeződik a folyamat (ez akár 2 év is lehet), vagy megvárják a szülést, mert a méhszájat nem jó piszkálni, mindenféle problémákat okozhat a terhesség során. Minden attól függ, mit lát az orvos.

Ettől még szexelni nyugodtan lehet.

Én sem hallottam még, hogy a teherbe esést akadályozná.

2011. jan. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak annyit mondott, hogy pici méhszájsebet lát, semmi mást. A vérzés akkor is jelentkezhet, ha nincs szex, vagy ez csak szex közben/után vérzik?
2011. jan. 12. 17:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van méhszájsebem, a dokinál úgy kellett rákérdezni hogy mi lesz vele, mert ő egyébként semmit nem mondott rá... gondolom nem tulajdonított neki nagy jelentőséget.


Végül miután rákérdeztem azt mondta, hogy lefagyasztja majd ha meglesz a rákszűrés eredménye.


Időközben utánanéztem a neten és:

- mondják, hogy rákot okozhat... --- ez lehet igaz lehet nem, kb. annyi a valószínűség alapja mint a megnagyobodott anyajegy elrákosodásának... --- egyébként pedig ez a nézet onnan alakult ki, hogy méhszájseb esetén a doki gyakorlatilag a "kibújt" méh belső nyálkahártyájáról tud mintát venni, ami sokkal biztosabb diagnózist ad a rákszűrés során.

- Rengeteg ember spontán meggyógyul kezelés nélkül.

- Van aki nem is tud róla.

- Majdnem minden 3. fiatal lánynak van.

- Sok orvos nem is említi, mert feleslegesen nem stresszeli az embert.

- Orvos és orvos között is megoszlik a kezelés módja. Sok orvos a konzervatív kezelést javasolja azaz kúp, irrigálás, és keresik a gyulladást kiváltó okokat. Más orvosok pedig drasztikus megoldásokat javasolnak, mint kimetszés, fagyasztás, égetés, lézeres megoldások... Nyilván a méhszájseb nagyságától függ a kezelés.


Ettől függetlenül üzenem annak a válaszolónak aki paráztatja itt a népet, hogy nem kell egyből a rákkal dobálózni..

2011. jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!