Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan alakulhat ki a mellben...

Hogyan alakulhat ki a mellben daganat? Tényleg elegendő hozzá egy nagyobb ütés is?

Figyelt kérdés
Nem régiben (pár napja) véletlenül egy nagyobb ütés érte az egyik mellemet, akkor rettenetesen fájt de aztán úgy éreztem, hogy nem lesz baj és "meggyógyul". De tegnap mintha megint éreztem volna ugyanott egy kis fájdalmat. Orvoshoz kéne mennem? Vagy csak túl reagálom? Ha tud valaki mondani erről nekem valamit, akkor kérem segítsen. Hasonló történetek is érdekelnének, hogy mi lett a vége. Köszi szépen! :)
2011. jan. 20. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb ha orvoshoz mész, azzal semmit nem veszítesz és legalább megnyugszol. Inkább hiába menj le, minthogy bármi baj legyen.
2011. jan. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt javaslom. Nem kell a legrosszabbra gondolni, de lehet ott gyulladás vagy ilyesmi. Daganat ritka, inkább az van, hogy megütik, fáj, orvoshoz mennek és kiderül egy RÉGEBBI probléma, ami még tünetmentes lett volna egy ideig. Ráadásul nem is 2 nap alatt alakul ki, még ha kialakul is, hanem évek múlva, amikor már nem is tudod visszavezetni az ütésig.
2011. jan. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja a 2. hozzászóló.

Az ütésnek nincs semmi karcinogén hatása. A népszerű tévhit, mely szerint egy ütéstől alakul ki a mellrák, arra vezethető vissza, hogy sokan akkor kezdenek el kicsit jobban foglalkozni a mellükkel és ilyenkor szokták felfedezni az amúgy már évek óta ott fejlődő daganatot. Továbbá az emberek valamiért szeretik a betegségeik okát egy konkrét eseményhez kötni...

2011. jan. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Tényleg sokat segítenek!
2011. jan. 20. 10:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Még tudnátok nekem abban segíteni, hogy milyen orvoshoz kell ilyenkor menni? Háziorvos vagy nőgyógyász vagy valami más?
2011. jan. 21. 08:59
 6/8 anonim ***** válasza:
A házi vagy körzeti orvoshoz elmész a a panaszoddal, biztos tudni fogja és odairányít.
2011. jan. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem anyukám mesélte,hogy régen,kisiskolás korában egy fiú nagyon erősen mellen ütötte és pár évvel később ugyanott,ahol a fiú megütötte,kialakult egy kisebb csomó.Elment vele orvoshoz és rendbe jött minden végül.Úgyhogy szerintem lehetséges.
2011. jan. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia mi lett?
2014. aug. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!