Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szörnyen fázós vagyok. Menjek...

Szörnyen fázós vagyok. Menjek ezzel orvoshoz vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Van egy olyan problémám, amivel nem mertem még orvoshoz fordulni, mert tartok tőle, hogy csak kinevetne. Szörnyen fázós vagyok. Gondolom, ezzel nem mondok újat... Sajnos, nálam az a gond, hogy az átlagos 20-21 C. fokos szoba is hideg, 25 C. fokban is fázom, a határ pedig, ahonnét már nem szoktam fázni, az szorosan 30 C. fok körül van. Nos, ez egy szobában nagyon nem egészséges, ráadásul a párom is a számomra hideg 20-21 C. fokot kedveli és mindezek mellett költséges dolog is 30 fok körülire felfűteni egy szobát.

Kaptam már tippeket, hogy "öltözz föl!", de ha egyszer hosszú nadrágban, két pulóverben és vastag zokniban is fázom az átlag hőmérsékleten, akkor nem nagyon tudok mit tenni. És hogy nem színlelek, azt bizonyítja az is, hogy ilyenkor tényleg hideg a lábam, a kezem és az orrom is.

Mit tehetnék? Forduljak orvoshoz? Vagy ez valami vitaminhiányra utal?


2009. febr. 3. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
szia. szerintem az orvos sem tudna mit kezdeni ezzel a helyzetel.Én ugyan igy vagyok.Lehet akárhány fok,én akkor is fázok.Hiába öltözöm jól fel.Én már megszoktam.Kicsit jobban felöltözöm,garbó meg jó néhány dolog,aztán nagy nehezen bemelegszem.A lábam meg nekem is hideg állandóan.
2009. febr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Dupla zokni, meleg papucs, rétegesen öltözz polár ruhákba.Fokozatosan csökkentsd a lakásban a meleget. Ha nálam van a nagynéném, Ő is a 25-30 C.fokhoz van szokva, egy idő után mi is megszokjuk és nehéz visszaállni a 20-23 C fokra, jó ideig mi is fázunk, de lassan visszaállunk.
2009. febr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó hallani, hogy nem csak én vagyok ilyen. Én például imádom a kánikulát, amikor más ki sem mozdul, mert fél, hogy hőgutát kap én akkor érzem jól magam. A strandon is a férjem befekszik egy árnyékos fa alá, én viszont ki a napra, mert fázom.:-)És egyátalán nem izzadok, még a legnagyobb hőségben sem. Ezzel együtt kell élni, télen rétegesen öltözködni, két paplannal takarózni..., mást nem tudsz tenni.
2009. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, de én tudom az okát- megfejtettük a háziorvosommal, aki nem nevetett rajtam..:) Alacsony a vérnyomásom, és a fázás csillapodott, mióta megint elkezdtem sportolni- nyilván éledezik a nem létező vérkeringésem.:) Az orromon így sem tudtam segíteni, hideg, mint egy jégcsap- a baj ezzel az, hogy kezd tőle rozáceás lenni. Grrrrr
2009. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Csak az utolsónak szeretném üzenni, hogy de jó! Köszi, akkor én is ezért fázhatok. 90-100/60-70 állandóan. Remélhetőleg a kérdés írójának is csak ez a baja és kávézik most egyet.
2009. febr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is fázós vagyok. Pl.ha trikó nincsen rajtam, bármit felveszek, semmit nem ér; azon kötött magas nyakú pulóver, ha nem kötött, akkor 2 pulóver, vastag zokni, vastag papucs, farmer télen kizárt, min. kordbársony nadrág,szoknyát kizárólag 100 DEN fölötti vastagságú harisnyával. Utcára tollkabát, ami legalább térd fölé ér, térdig érő szörmebéléses tex-es (be ne ázzon)csizma, sál, +10 fok alatt sapka, kesztyű. Ha otthon leülök tv elé, olvasni, stb., mindig veszem elő a takarót. Így nem fázok a 20-21 fokban. De az orrom, kezem, lábom hideg.

Remélem adtam valami tippet.

2009. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

en is fazos vagyok, de kanilulaban igenis hogutat kapok

nekem is ezt mondtak, h verkeringes problema. a vernyomasom is, meg a pulzusom is rendkivul alacsony - 80/50 vernyomas, 50es 60 kozotti pulzus. persze ha ideges vok, vagy mozgok, nyilvan feljebb megy, de meg soha nem erte el a normalist.

azt mondta az orvos, h oruljek, mert sokaig fogok elni, de bizony fazni fogok mindig...ez van, ha nagyon fazok, elkezdek ugralni, megmaszirozom a talpam, es jobb :)

2009. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat és tippeket! Látom, nem egyedüli eset vagyok... :)

A nyarat én is nagyon szeretem, csak problémás bőrű lévén 10 perc alatt leégek, így csak ritkán napozok. :)

Azt hiszem a Kedves Válaszolók által felsorolt összes ruhadarabot beszerzem... :D

2009. febr. 3. 12:00
 9/13 anonim ***** válasza:
nem tudom milyen gyakran mozogsz/sportolsz, de lehet hogy nem megfelelő a vérkeringésed és ezért fázol állandóan. Én is ilyen vagyok, bármit magamra veszek fagyoskodok. Szerintem ha nem szoktál túl gyakran mozogni akkor kezdj el vmit sportolni hátha "megerősödsz"
2009. febr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
11:52 válaszadónak speciel üzenem: alacsony vérnyomás és pulzus, illetve állandó fázás kombinálva gyanújele lehet a pajzsmirigy alulműködésnek! Egyébként a kérdezőnek akartam szegezni a kérdést, hogy vérnyomásilag-pulzusilag hogy áll, de akkor Neked is szól!
2009. febr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!