Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Több mint valószínű hogy...

Több mint valószínű hogy vérszegény vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma voltam az orvosin (munkahelyről küldtek) és azt mondta a doktornő hogy vérszegény vagyok. Ezt elvileg abból tudja hogy megvan dagadva a pajzsmirigyem. Azután megmérte a vércukromat, vagy nem is tudom olyasmi készülékre hasonlított amivel csinálta, de nem mondott semmit. Kérdezett még pár dolgot és felírt Neo-ferro-folgamma tablettát. Itthon utánaolvasgattam a dolognak és szinte minden tünetem megvan. A kérdés konkrétan az hogy kiváltsam a bogyót, vagy mennyek el a saját háziorvosomhoz és kérjem ki a véleményét?
2011. jan. 20. 22:05
 1/5 anonim válasza:
Nyugodtan szedd a vasat, nem fog ártani semmiképp! lehetnek mellékhatásai, de az még mindig jobb, mint a vérszegénység. Szerintem a háziorvosod is egyetértene a dologgal. De annak is nyugodtan utánanézhetsz, hogy milyen táplálékot érdemes többet fogyasztanod, ami vasban gazdag.
2011. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szedheted nyugodtan, de nekem pl. a neo-ferro-folgamma semmit sem ért. A Krauterblut-S szirup viszont helyrerakott. Készülj fel rá, hogy hónapokig szedned kell, és mindenképpen kellene időnként egy vérképet csináltatni, hogy hogy állsz.
2011. jan. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem se segített...

Ami amúgy vasban gazdag:cékla, brokkoli, marhahús, sóska, vörös bor.

Én ezeket szoktam nagyobb számban enni, meg Nutrilite régható vastablettát.Amit a doki írt fel attól vérszegény maradtam, mióta ezt szedem már vért is tudtam adni, normalizálódott (gyerekkorom óta vérszegényvoltam).

De lehet hogy neked segítene a tabletta, amit felírtak.

2011. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tilka ***** válasza:
azért megnézetném a TSh szintet (vérvétel) a pajzsmirigy miatt. Nekem súlyos alulműködésem volt - már kezelik, de mindig azt hittem vashiányos vagyok és nem mentem vérvételre. Nekem is a céklát meg ezeket mondták - hát gondolhatod, hogy a pajzs problémán az nem segített.
2011. jan. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek. Hétfőn megyek vérvételre aztán remélem nem vészes a dolog.
2011. jan. 22. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!