Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cisztám volt, az orvos fogamzá...

Cisztám volt, az orvos fogamzásgátlót írt fel rá (Lindynette 20), majd azt mondta, hogy felszívódott a ciszta. A gyógyszer abahagyása után meg is jött rendesen 30 napra rá, de most már 60 napja semmi...Ez természetes, vagy baj van megint?

Figyelt kérdés
Ez amiatt van, hogy összekeverte a gyógyszer a hormonrendszeremet, vagy ez már nem annak tudható be?
2009. febr. 4. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért hagytad abba a gyógyszert?Az nem jó a szervezetednek,h elkezded szedni,az vmilyen szinten beleturkál a h.rendszeredbe,majd abbahagyod!Mivel nem vok orvos és nem is volt velem ilyen,nem mondhatom azt h a gyógyszer miatt van ez!Én a te helyedben visszamennék a dokihoz vagy több orvoshoz is elmennék!Nem tudom biztosra DE van egy oldal a hazipatika.hu ott nagyon sok kérdésre választ kaphatsz sok-sok témában!Ajánlom mindenkinek!
2009. febr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, azt elfelejtettem írni, hogy az orvos mondta, hogy nem kell új dobozzal szednem, tehát elvileg mniden rendben volt, és nem saját ötlettől vezérelve hagytam abba...
2009. febr. 4. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ha abbamarad a fogigátló, az első mensi általában időben megjön, ezt nevezik megvonásos vérzésnek. A cisztádnak magától el kellett volna múlnia, illetve várnia a dokinak pár hetet, megnézni a cisztát. de nem fogamzásgátlót felírni mindjárt! Nekem többször volt már cisztám:( Mindig az volt a menetrend, hogy előbb várt kicsit a doki, s a ciszta elmúlt magától, szerencsére. De a fogamzásgátló tényleg felboríthatja a szervezeted. Szerintem menj el most már másik dokihoz, mondj el neki mindent, hogy mindennek tudatában vizsgáljon meg, mert 60 nap elég sok, nehogy megint cisztád legyen... Sajnos, nekem lett a fogigátló után, igaz, hosszú ideig szedtem. És javaslom még hogy próbálj inni cickafark teát, segíthet rendezni a ciklusod. Mondjuk nem hat azonnal,de nem is soká. Én csinálnék cickás fürdőt, nekem az sokat segített! Az annyi hogy cickafarkfűvet beáztatsz kb 12 órára, majd fürdővízbe teszed és abban a jó meleg vízben 20 percet ülsz. A víz azért ne lepjen el, max a hasadig.. Majd még kicsit vizesen bújj ágyba. Nekem ez hatott a legtöbbet, de ha nem szereted az ilyen füdőket, elég ha teaként iszod a cickát. Akár többször is naponta! De azért a doki nézzen inkább meg! Mert legfeljebb azt mondja, hogy nincs gond, de megnyugszol.
2009. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsot, azt hiszem, elmegyek egy másik orvoshoz...
2009. febr. 5. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!