Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kiakartam próbálni a tampont,...

Kiakartam próbálni a tampont, de egyszerűen nem tudom feltenni nagyon fáj a felhelyezése égő érzést tapasztalok. Ez miért van? Talán rosszul helyezem fel vagy a hüvelyemmel lehet probléma vagy mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Egy 16 éves lány vagyok! 12 éves koromban jött meg először! Azóta betétet használtam de nagyon nem szeretem mert kényelmetlennek éreztem és nem éreztem túl higiénikusnak. Barátnőm tampont javasolt mert ő már elejétől kezdve ezt használt! A velem egykorú barátnőimnek semmi problémájuk nincs ezzel! Nekem miért van?
2011. jan. 28. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Mekkora tampont vettél? Elsőre a legkisebbet érdemes, hogy megtanuld felhelyezni. Valószínűleg nem ment elég mélyre, először én is így jártam :)

Olvasd el a tájékoztatót.

2011. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert nem hiszed, de ehhez is lazítani kell... Stresszelsz és összehúzod az izmaid. Lazíts és knyelmes testhelyzetet vegyél fel.
2011. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mennyire volt erős a vérzésed amikor próbáltad felhelyezni? Mert az erősebb napokon könnyebben felcsúszik. Ha még szűz vagy amiatt is lehet. Először nekem is szar volt.

Ma már simán megy, de csak ritkán használom. Inkább betétezek az kevésbé fertőzés veszélyes.

2011. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legvékonyabb OB-t próbáld. van rajta egy vékony filmréteg szerü, jobban csúszik.

Akkor csináld amikor nagyon megvan. Elöször ha lehet gugolj le és ha kell elöször az újadat nyomd fel egy kicsit, így tudod hova megy. aztán a tampont a gátizmon túl kell nyomnod, ez egy kicsit beljebb van kb 1-2 centi van a nyílás és a tampon között. ha falállsz és nem rossz akkor jó helyen van, ha nyom vagy kellemetlen érzés akkor feljebb kellene lennie.

2011. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kezdd minivel, de jobb ha előtte az ujjaddal nyúlsz fel a puncidba és kitapasztalod, hogy mi hogyan van a hüvelyebe.
2011. jan. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!