Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jó ideje borotválom magam...

Jó ideje borotválom magam intim területeken is, és egy ideje időközönként viszkető érzést érzek "arrafelé". Hüvelyi fertőzés vagy borotválkozás okozta probléma?

Figyelt kérdés

Jó ideje borotválom magam intim területeken is, és egy ideje időközönként viszkető érzést érzek "arra felé". Ez tart egy hétig (néha több-kevesebb), majd eltűnik. Megvizsgáltam magam, amikor érzem a viszkető érzést, akkor kisebb pirosságot tapasztalok a hüvely nyílásomtól távolabb, jobbra, egy ponton. Máshol nem viszket és nincs is ilyen "pirosság". Menstruáció alatt eddig nem jelentkezett ez a probléma. Tartós kapcsolatban élek, és adok az intim higiéniára is: idegen wc-re nem ülök, intim törlőkendőt és mosakodó gélt alkalom szerűen (értem ez alatt rendszeresen, de nem mindennap) használok.

Nem tudom, hogy mi lehet ez a "kis kellemetlenség", borotva okozta hámsérülés, ami nem gyógyult be rendesen, mivel rendszeresen borotválom magam vagy esetleg elkaptam valahol valamilyen fertőzést?


2009. febr. 20. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

a bőrünkön átlagosan 10 a 23on baci él. Ezek egy borotva okozta sérülésen keresztül könyen okozhatnak helyi fertőzést. Próbáld meg lecserélni a borotvát és egyenlőre pihenni a bőrödet. Egy picit szőrösebb leszel, de ha a borotva irritált akkor meggyógyul. Esetleg használhatsz betadinos krémet, de vigyázat csak és kizárólag a bőrön! nyálkahártyára jutva felmaródást is okozhat!

Ha egy héten belül nincs érdeni javulás, irány a bőrgyógyászat!

2009. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ. Igazából tartok tőle, hogy ez valami fertőzés lehet, mert közel van a hüvelyemhez, de nem közvetlenül mellette (emiatt gyanítom, hogy a borotva a hibás). Pedig jó minőségű (és ráadásul férfi) borotvát használok, mert a női borotvákkal rendszerint elvágtam magam (lábamon és minden felé...), emiatt váltottam elsősorban.
2009. febr. 20. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!