Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érzem, hogy állandóan pisilnem...

Érzem, hogy állandóan pisilnem kell, mi a baj?

Figyelt kérdés
Tavaly már volt ilyenem,de nem figyeltem rá,s végülis vesemedence-gyulladással kezeltek.Nem szeretném mégegyszer azt átélni. Tudtok vmi ötletet,hogy hogyan tudnék a dolgok eélé menni, s megakadályozni hogy nagyobb baj legyen? segítsetek. :(
2011. márc. 21. 18:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* elé bocsánat elírtam
2011. márc. 21. 18:24
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
én is próbáltam magam kezelni... ittam literszámra a cickafarkteát, forró ülőfürdőket vettem stb... a vlge az lett, hogy annyira elviselhetetlen lett, hogy annyira elfajult hogy petefészekgyulladásom lett :/ szerintem menj orvoshoz.
2011. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
hülyén fogalmaztam meg mert eredetileg máshogy akartam írni a mondatot bocsánat :D azért remélem érthető
2011. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Otthon annyit tehetsz, hogy sokat iszol, de mindenképpen menj orvoshoz!
2011. márc. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha lány vagy, akkor ilyen időben ne menj az utcára kilógó csípővel/derékkal... (Ha fiú vagy, akkor se, csak akkor ez kevésbé valószínű...)
2011. márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mindig hosszú felsőket hordok,eddig is nagyon védtem a derekamat. Nem tudom hogy jöhetett ez megint elő. Tavaly voolt először. am 23 éves lány vagyok.

Már most is lehúztam 3 dl teát, már hányingerig iszom magam. :S

2011. márc. 21. 18:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
olyan érzés mintha fel lennél fázva? ha igen, akkorigyál medveszőlőlevél teát !nekem az szokott segíteni.
2011. márc. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok.

szóval ha kellemetlen érzés visszatartani, de csak pár cseppet tudsz pisilni, pedig úgy érzed h nagyon kell.

az a jó hogy ebből a teából nem kell sok. egy fél litert lehúzol és kész. engem annyi már helyre is szokott tenni.

nagyon nem finom, de iszonyat gyorsan hat. nekem mindig van otthon.

2011. márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Felfázás. Egy időben nálam is rendszeres volt, hogy mitől múlt el azt a mai napig nem tudom, már kétségbeejtő volt, sokszor véreset pisiltem. Hála a magyar egészségügynek, urológiára három próbálkozás után sem sikerült beutaltatnom magam.


Én ilyenkor azt szoktam csinálni (tanácsolták és bevált) hogy beülök egy kád nagyon forró sós vízbe, és áztatom magam. Ilyenkor jó, hogyha tudsz pisilj bele. Cseppeket pisilsz csak, szóval nem gusztustalan, de lelazulsz, elengeded magad, és ahogy a hugyút kinyílik kicsit fertőtleníti a sós víz amivel találkozik.


Utána mindig be szoktam bugyolálni a derekam, dupla bugyi, nadrág, derékmelegítő, pokróc körém csavarva, és úgy be a takaró alá.


Emellett nagyon jó, hogyha felváltva iszol egy liter csalán teát és egy liter zöld teát, összesen mondjuk 4 litert. Ez azért jó, mert az egyik savas, a másik lúgos és így sem a savban sem a lúgban lakni szerető bacik nem maradnak meg.


Én ezzel nem hazudok, 1 nap alatt helyre szoktam jönni, utána már csak arra kell figyelnem, hogy meg legyen a napi 3 liter meleg tea egy pár napig.


Egyébként ha nem felfázás, akkor elképzelhető, hogy a népies nevén nászutas betegség, ami a sok szextől, esetleg attól alakul ki, hogy nem teljesen tiszta kézzel nyúlnak hozzád. Ez ellen pedig nagyon jó, ha szex után mindig rögtön elmész pisilni ha kell, ha nem, mert az végigfertőtleníti a környéket.

2011. márc. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Szia!


Nekem 15 éves korom óta rendszeresen visszatérő felfázásom van, amiből háromszor vesemedence-gyulladás lett. Most 21 éves vagyok, szerencsére egyre ritkábban jön vissza a hólyaghurutom (kb. évente kétszer).


Az előttem szólók már klasszul összeszedték a lényeget, ami segíthet, de én is leírok pár tippet:


-vegyél tőzegáfonya vitamint (a DM saját márkájúja a legolcsóbb, 1500 ft körül van: 60 db-os, de nyugodtan kezdheted egy drágábbal is, mert abban azt hiszem több hatóanyag van 2500-6000 ft között vannak!) Megelőzésként napi 1, betegség alatt akár napi 2-3!


Ha nem vagy beteg, akkor is minimum három liter folyadékot igyál meg, hogy folyamatosan át legyen mosva a hólyagod, így kevésbé tudnak megtelepedni a baktériumok!


Szexuális együttlét előtt kézmosás és intimtisztálkodás a partnerednek és neked is! Utána pedig tényleg el kell menni pisilni! (Kicsit macerásnak tűnik, de hozzá lehet szokni!)


Otthon mindig legyen kamilla, cickafarkfű teád, mert ahogy érzed, hogy kicsit is fáj, húz a hólyagod, azonnal főzz le magadnak teának és ülővizes fürdőnek!


Ha már itt a baj, menj el orvoshoz!

Én több urológusnál is voltam, csináltak tenyésztést, de igazából sose tudtak meggyógyítani. Szedtem már rá Cifrant, Zinnatot, de mindig visszajött a fájdalom. DE AZÉRT MENJ EL! Hátha téged meg tudnak gyógyítani, plusz mindenképpen kell rá antibiotikum, ha magától nem múlik el, hiszen már te is tapasztaltad, hogy rámehet a vesédre.


Ha pedig továbbra is visszatér, akkor írass föl magadnak Nitrofurantoin-t, most legutóbb nekem három nap szedés után elmulasztotta.


És még valami! Ha esetleg vannak nőgyógyászati panaszaid (folyás pl.), az is rájátszhat a hólyaghurutra! Vegyél irrigátort és tejsavas oldatot hozzá, lehet az neked is segíteni fog!



A legszomorúbb az ebben, hogy akinek egyszer volt, hajlamos lesz visszakapni, szóval nekünk kétszeresen oda kell figyelni! Strandon azonnal lecserélni a vizes fürdőruhát, egy pillanatra sem szabad leülni hideg kőre, vagy mezítláb mászkálni, mindennap eleget inni és a többi és a többi. De ebből is ki lehet keveredni, sok sikert hozzá és jobbulást!

2011. márc. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!