Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogkrém mennyire hatásos...

A fogkrém mennyire hatásos ajakherpesz esetén?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs itthon más, amivel kezelni tudnám. A gyógyszertár meg zárva van. Tapasztalatokat/ötleteket várnék! Köszönöm!
2011. márc. 27. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan dicsérik, és amikor még nem léteztek ezek a modern herpeszkrémek, gyakorlatilag mindenki fogkrémet kent magára. Tény, hogy ez is szárít, de szerintem egy kis tiszta gyógyszertári alkohollal vagy egy csepp betadine-nal többre mész. A lényeg, hogy tartsd szárazon és tisztán (ne nyalogasd, ne piszkáld a hólyagot/kat!), bármelyik szert választod, viszonylag gyakran kend be a kiütéseidet.

Érdemes venned majd zoviraxot, nagyon sokáig eláll és ha azonnal bekened, amikor csak azt a picurka égő érzést észleled, de még talán nem is látszik semmi, maximum egy pici bőrpír, könnyen megakadályozhatod, hogy kifejlődjön. Lassan 8 éve, hogy nem volt herpeszem, mert mindig azonnal bekenem zovirax-szal, ahogy érzem a kellemetlenséget a szám sarkában, eddig segített.

2011. márc. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Máskor, ha már érzed, hogy viszket a szád széle, és herpesz akar kijönni, jégkockával fagyaszd le, akkor nem jönnek ki a hólyagocskák. Abban az esetben, ha már kijöttek, jó a fogkrém is, mert szárítja, vagy ha van otthon Neomagnol tabletta, csinálhatsz úgy 1 ezrelékes oldatot, hogy fél pohár vízben feloldasz 1/4 tablettát, és azzal ecseteled.
2011. márc. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm a hasznos választ, kipróbálom az ötleteket.

Csak nálam az a baj, hogy mindig éjjel jön ki a herpesz, így már sajnos nem tudok ellenük védekezni, hogy ne jöjjenek ki.

2011. márc. 27. 11:03
 4/7 A kérdező kommentje:
Még annyi lenne a kérdésem, hogy pálinkával lehet fertőtleníteni a herpeszt? Fültisztító pálcikára cseppentve, és azzal bedörzsölni??
2011. márc. 27. 11:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is jó, de semmiképpen se dörzsöld semmivel! Mindig úgy vidd fel a választott szert, hogy csak éppen hozzáérsz a herpeszes kiütéshez! Ha dörzsölöd, még csúnyább lesz, plusz tovább"kenheted" akár a fél szádra is.
2011. márc. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm kedves 3. válaszoló!


Amit az első válaszoló írt, a Betadine, az vált be.

Még egyszer köszönöm mindenkinek!

2011. márc. 28. 15:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy bevált, én voltam az első és a 3. is :=)
2011. márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!