Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlóval kapcsolatos...

Fogamzásgátlóval kapcsolatos kérdés részletesebben lent?

Figyelt kérdés

5 hónapja elkezdtem szedni a fogamzásgátlót ( mivel az arcomra felírtak egy gyógyszert és csak fog.gátlóval együtt lehetett szedni) és mindig is egy vékony alkat voltam annak ellenére h azért eszek rendesen.. de mióta szedem feszedtem több kilót is ami már egyre jobban lezd látszani.. már nem kell sokáig szednem de ha abbahagyom akkor van rá esélyem h visszanyerjem az eredeti alakom(súlyom)??

akivel történt hasonló örülnék ha megosztaná velem!!!

nagyon aggódom emiatt.


köszönöm a segítséget:)


2011. márc. 30. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy a fogamzásgátlónak vízvisszatartó, illetve "hízlaló" hatása van. De ha abbahagyod a szedését bármilyen negatív mellékhatása volt, az is megszűnik.
2011. márc. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm. Nagyon hálás vagyok a segítségedért
2011. márc. 30. 23:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálatos módszer, hogy fiatal hölgyek bőrhibáját olyan hormontartalmú gyógyszerekkel akarják kezelni, amik teljesen felborítják a hormonháztartást. Ez nem gyerekjáték, az orvosod nem világosított fel lelkiismeretesen hogy mire számíthatsz, ha beszeded az általa felírt gyógyszereket. Számíthatsz arra, hogy innentől kisebb nagyobb problémáid lehetnek, mert a hormonháztartás nem fog egyik napról a másikra visszaállni eredeti állapotába.

A másik, ha baj van a bőröddel, az mindig azt jelzi, hogy valami olyan dolog került a szervezetedbe, amitől szeretne megszabadulni, és ez a bőrödön keresztül távozik onnan. Megszabadulni ezektől az anyagoktól és kitisztítani a bőrödet nem úgy tudod hogy másfajta mérget eszel meg (fogamzásgátló) , hanem egy méregtelenítő folyamat segítene ebben a leghatékonyabban.

B-vitamin hiány is okoz bőrproblémát, ez is a táplálkozással van összefüggésben, ugyanis ha valaki napi szinten eszik cukros ételeket,( sajnos a mai ételek többsége tele van cukorral) akkor biztos hogy kialakul B-vitamin hiánya. B-vitamint pótolni úgy érdemes, hogy mellette kb.1000mg C-vitamint is fogyaszt az ember, elkerülve a súlygyarapodást. Egyébként ha naponta több ezer mg C-vitamint fogyasztasz, akkor tudsz fogyni is, mert helyreáll a szervezet működése.

2011. ápr. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miután én abbahagytam a fogamzásgátlót nekem nem patik jöttek hanem egy csomó mitesszer és sajnos többségük mindig gyulladt :S. De szerintem ez alkati kérdés is. A másik meg az, hogy én is meghíztam míg szedtem a bogyót, de nem mondanám, hogy ahogy abba is hagytam kezdtem volna visszanyerni az alakomat...
2011. ápr. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!