Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet az oka a gyakran...

Mi lehet az oka a gyakran visszatérő húgyúti fertőzésnek? Hogyan lehetne végleg megszabadúlni tőle?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok,sokáig megúsztam egy-egy apróbb felfázással...Az utóbbi időben viszont nagyon gyakran visszatér ez a panasz.Pár hónapja kínok kínját éltem át(véres vízelet,iszonyatos fájdalom...),amire kaptam antib.-ot.A leletem negatív lett,de azóta érzékeny a húgycsövem...,időközönként újra és újra kiújúl,de talán kicsit kevésbé drasztikus panaszokkal...
2009. febr. 27. 22:38
 1/8 anonim válasza:
100%
Oka lehet, hogy a párod fertőz, lehet nála nem is jelentkeznek a tünetek csak évek múlva. Tapasztalat.
2009. febr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

én hasonló cipőben járok, mint te. a vizeletedet addig kell tenyészteni, míg ki nem tenyészik belőle a téged kínzó baktériumot. csak így lehet eredményes a gyógyulás, ha célzottan kezelik a baktériumot. ha kell, keress másik urológust.

nőgyógyásszal is érdemes lenne konzultálnod. elképzelhető ugyanis, hogy a nem megfelelő hüvely Ph-d miatt szaporodnak a kórokozók, és a hólyagodat fertőzik. ezek a szervek nagyon is összefüggnek.

amit ajánlok: felejtsd el a szoros, műszálas tangabugyikat, és a tampont. hűvös időben húzz meleg pamutharisnyát, nadrág alá is. (én amúgy télen nyáron zokniban alszom-tudom kissé már abnormális)

kerüld a kádfürdőt. igyál nagyon-nagyon sok vizet. ami nekem használ, az a zsurlótea, és a tőzegáfonya kapszula-ez utóbbi kimondottan visszatérő húgyúti fertőzéskre való természetes szer. ennyi jutott eszembe így hirtelen.

jobbulást kívánok, remélem kilábalsz ebből a ronda betegségből.

2009. febr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi időben nagyon gyakori ez a nagyon súlyos és visszatérő felfázás a nőismerőseim körében.

(Már a CIA-ra is gondoltunk)

A házasélet után nem túl késői mosakodás bevezetéséval javul a helyzet. (Ritkább a visszaesés)

Mondjuk, nem tudom, aki gyereket akar mit tegyen?

Van olyan kisdózisú, folyamatosan szedendő antibiotikum, direkt erre, ami megelőz a betegség kiújulását. Felírja az orvos, de lehet, hogy kérni kell Tőle.

Mostanában feltűnt a tőzegáfonya reklám, ami ugyanezt lenne hivatott megelőzni.

Nekem a cickafarktea segített, illetve, ha az első alkalommal amint eszembe jutott, hogy "jaj,csak nem megint az?" egyből bőszen kezdtem magamba döntögetni a pannonhalmi vesetisztító teát.Mamuszka, vesemelegítő, vastag cipőtalp. 5 percre sem lehet kinn a derék.

2009. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy tavaszi tisztítókúra, a vesére koncentrálva hozzájárulhat az előzőek sikeréhez.
2009. febr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Igyekszem gondosan utánajárni a "betegségemnek", és remélem mihamarabb sikerülni fog meggyógyulnom. A tanácsokat pedig megfogadom...:)
2009. febr. 27. 23:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne candidára is labortesztet csináltatni. Az antibiotikum ilyen esetben rövid távon segit, de hosszú távon csak rontja a helyzetet. A lányomnak is a nőgyógyász csináltatta meg a tesztet többszöri visszaesés után. Sok évig kellett diétázni amire nem esett vissza. A legszigorúbb diéta a candida-diéta. Kitartást kivánok és gyógyulást! Bakosné
2009. febr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A vörösáfonyát lehet kapni aszalt formában is, nekem az vált be, a kezdődő felfázásom el is múlt, miután megettem két csomaggal. :) Ezen kívül javasolnám az immunrendszer támogatását, mert valószínűleg le van gyengülve, ha a fertőzés ilyen gyakran visszatér. Nagy dózisú vitaminok szedését javaslom (amit általában reklámoznak, azokban nagyon kevés van), de gyógynövényboltokban lehet kapni jobbakat, és C vitaminból is legalább napi 500 mg-ot.

Jobbulást Neked!

2009. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, Nálam is ez volt a helyzet, pedig én mindig szedtem gyógyszert. Aztán elküldtem a pasimat is orvoshoz és megszűnt.
2009. márc. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!