Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat...

Első nőgyógyászati vizsgálat szűzen hogyan és egyáltalán biztos hogy szűzen? Mire kell számítani, mit és hogyan csinál? Mi a különbség a sima nőgyógyászati és a citológiai vizsgálat között? Van egyáltalán különbség? Lennt

Figyelt kérdés

Az orvos észre veszi ha szűz vagy?És akit megújjaztak az még szűz(két úját teljsen berakta,a mmutatót és középsőt),vagy annak átszakadt már a sz.hártyája(nem véreztem és csak kicsit fájt az elején)?Hogyan vizsgál?Használ valami sikosítot(mert azért azt a kacsát csak úgy ha felrakja biztos fáj)?Mennyire fáj?Minden érdekel,részletesen,de csak az igazat.FONTOS

Már 25 vagyok,de még sose mentem el,mert minden orvostól nagyon félek.


2011. ápr. 7. 19:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Kamuszagot érzek...
2011. ápr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyász általában meg tudja állapítani, hogy valaki szűz-e vagy sem. De van nagy nyílású szűzhártya is, amin esetleg nem okozott sérülést az ujjazás. De miért fontos ez? (az orvosnak ez nem annyira lényeges információ, megbotránkozni sem fog szerintem)

A nőgyógyászati vizsgálatkor megnézik a külső nemi szerveket, aztán belső vizsgálat következik. Egyik kézzel a hasfalon át a belülre (hüvelybe, szűzeknél, ha ez fontos, végbélen át is kitapintható minden) vezetett ujjához tereli a méhet, petefészkeket. Kicsit megnyomkodja ezért a hasat, általában nem fáj. A citológiai vizsgálat a kenetvétel, a méhszájról és a nyakcsatornából egy kis pálcikával nyálka-mintát vesz, ezt vizsgálják mikroszkóppal tárgylemezre kenve (fertőzés esetén is és a rákszűrés is ebből történik). A kacsából van kis méret is, nem fáj, csak kisebb feszítő érzéssel jár. Ha fontos a szüzesség megőrzése (?), lehet kérni a mellőzését, de citológiát vszínű nem tud nélküle levenni. Pedig 25 évesen nem ártana. Egy életen át nem lehet megúszni, néhány kellemetlen vizsgálatot fontosabb cél érdekében ki kell bírni.

2011. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem az,17 évesen elmentem egyszer már dokihoz,de kigúnyolt,hogy szűz vagyok,majdnem szembe röhögött,és nagyon lekezelő volt és meg sem vizsgált.Azóta olyan kompleszusok lettek bennem,hogy nem tudok senkit közel engedni magamhoz,de ezt nem szeretném részletezni.Sajnos igaz amit írók.Tudod hogy félek,hogy megint emiatt szembe nevetnek.Meg félek maga a kacsától is.Mekkora és milyen vastag,tényleg nem fáj?
2011. ápr. 7. 19:53
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

Első, én 22 vagyok, szűz, és életemben nem voltam még nődokinál.


Amúgy, kérdező, a kacsához úgy tudom, nem használ síkosítót. Ha szűz vagy, asszem nem is "kacsáz", hanem végbélen át vizsgál - na, itt a közbevetett megjegyzésem, h baromi sz.r, ha felnyúlnak a s.ggedbe. :(

2011. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

19.52!


Tudom,hogy itt lenen már rég az idje,de nagyon félek,a legelső ehhez fűződő élmény nagyon rossz volt.Anyuval sose volt ezen a téren jó a kapcsolatom,ő sem ment rendszeresen és nem is beszélt soha róla mi és hogy megy,nekem kellett kinyomoznom.

De a kacsához semmi síkosítot nem használ?Hogyan tudja teljsen szárazon úgy behelyzeni hogy ne okozzon kárt bennem?Akkor nem fáj,csak feszíthet kicsit úgye?

2011. ápr. 7. 19:57
 6/19 A kérdező kommentje:

19.55!


Már utána néztem és azt írták nagyon fiatal szűz lányoknál van ez a végbeles módszer,nálunk már olyan 14 éves kortól inkább hüvelyi van.De iszonyatosan félek.Senkivel nem tudok erről beszélni,mindig találok kifogást hogy ne menjek,attól is félek,hogy mivel szűz vagyok beszól,vagy leéget,hogy nincs is valójában orvosi titoktartás,mert ha mennék,akkor nem egyedül és mivel én sem akartam égni ezért azt mondtam hogy már volt több kapcsolatom.Félek attól is hogy kihallatszana,vagy durva az orvos és esetleg meglátszana rajtam.Mindentől félek,ez van.

2011. ápr. 7. 20:00
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarlak megsérteni, de 25 éves vagy és nem vagy képes megnézni egy tükörben, hogy megvan-e még a szűzhártyád?
2011. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és ezt sem sértésnek szánom, de szerintem pszichológushoz mnj el előbb.
2011. ápr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Hülye az az orvos ha kigúnyolt azért mert szűz vagy.
2011. ápr. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok orvos és nem szoktam tükörben nézegetni,azt sem tudom mit nézzek,de ezt be is vallom.

De a segítőkész válaszokat köszönöm és azokat akik nem ítéltek el,meg nem néztek le.

A már említett orvos nem csak velem beszélt így,hanem idősebb nőkkel is,az egyik betegnek ráadásul valami baja volt,de valami helyettesítő orvos volt.De az arcára nem emlékszem,csak a stílusára.De lehet hogy jobb is hogy nem vizsgált akkor meg,mert volt aki teljsen sápadt arccal jött ki.De elég komoly önértékelési próblémáim lettek,meg szorongásaim.

2011. ápr. 8. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!