Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO megállapítására milyen...

PCO megállapítására milyen vizsgálatokra, laborra van szükség?

Figyelt kérdés

Rettenetesen hullik a hajam, és már szinte mindenhol voltam ezzel. Most arra gondolok, hogy PCO is állhat a háttérben?

Hova menjek? Nem olyan régen voltam nőgyógyásznál, volt hüvelyi uh-m, de akkor nem mondta, hogy gond lenne. Igaz, nem emiat voltam. Ott gondolom, már észre kellett volna vennie. Ha jól tudom, ez minden esetben cisztát jelent.

Úgy tudom, hogy hormonlaborokra kell menni, csak azt nem tudom, hogy a ciklus melyik napján. TSH-m rendben volt 2 hónapja (2,8). Ha vki tud segíteni, kérem, írjon le mindent. Köszönöm


2011. ápr. 11. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:

A hajhullás egész más dolog. Egyébként belgyógyász-endokrinológus kell egy ilyen dologhoz, ő küldhet el ilyen speciális hormon vérvételekre,vagy kivizsgálásra.

Az uh-ról csak annyit,hogy orvostól is függ. Nekem a nagy kórházi uh-on nem vette észre a hülye nő, csak mondta,hogy nagyobb az egyik petefészkem, mint a másik, biztos így születtem.

Erre elmentem egy másik orvoshoz, aki rögtön a kis gépén megmutatta és meg is mondta a tüneteim, alapján,hogy PCO-m van, de ő ezt nem kezelheti, mert inzulinrezisztencia is áll a háttérben, ehhez endokrinológus kell.

2011. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Tudom, hogy más dolog a hajhullás, de a PCO-nak is lehet az egyik velejárója, így erre is gondoltam. Meg van még 1-2 tünetem, ami illik rá.
2011. ápr. 11. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!